Немає межі досконалості

http://jerait.com

Вже традиційно засідання секретаріату і пленуми правління в Запорізькій обласній організації НСЖУ розпочинаються з урочистого вручення членських квитків молодому поповненню спілки та прийому до лав НСЖУ. Не став виключенням і грудневий пленум.

Відкриваючи його, голова ЗОО НСЖУ Наталія Кузьменко привітала чотирьох молодих журналістів із вступом у спілчанську сім’ю і вручила їм документи, що засвідчують цю почесну приналежність. Ще чотирьох працівників запорізьких мас-медіа було прийнято до НСЖУ.

Грудневий пленум – підсумковий, тож керівник організації Наталія Кузьменко та відповідальний секретар Валентина Манжура представили членам правління звіт про роботу журналістської організації у нинішньому році. Він був для запорізької журналістської спільноти водночас напруженим і плідним. 

Лави організації поповнилися на 35 молодих працівників мас-медіа. Роботі з творчою молоддю ЗОО НСЖУ приділяє особливу увагу. Продовжувала свою діяльність Школа молодого журналіста. Принагідно відзначимо, що четверо її колишніх випускників вже професійно працюють у журналістиці і стали членами спілки, а 13 навчаються за майбутньою спеціальністю у вищих учбових закладах.

Цього року були також проведені міський конкурс на кращі шкільні видання та публікації юних журналістів Запоріжжя, літня школа юних журналістів в одному з дитячих оздоровчих таборів Бердянська та турнір юних журналістів у Мелітополі.

Осередком активної роботи протягом року був прес-центр «Журналіст». Для журналістів області проведено понад 30 прес-конференцій, круглих столі та брифінгів. Основними темами обговорення були питання: підтримка українських виробників, формування громадянського суспільства, політичні проблеми та виборчі перегони, хід реформ в Україні (місцевого самоврядування, децентралізації), проблеми ЖКГ (тарифи, енергоефективність), призов до АТО та на військову службу, перспективи вступу до ЄС для запоріжців. 

Обговорювалися також проблеми ролі медіа у висвітленні воєнних дій, в роботі з переселенцями, питання дотримання професійних стандартів та журналістської етики. Висвітлювалася робота благодійних фондів та громадських організацій, проблеми охорони здоров’я, культури, науки та освіти, дитячої творчості тощо.

Чимало уваги приділялося професійному вдосконаленню журналістів. Вони були активними учасниками 3 міжнародних та 12 національних фахових семінарів, тренінгів та медіа-днів, стали переможцями в Міжнародному, 2 Національних та 5 місцевих творчих конкурсах, які проводилися ЗОО НСЖУ або за її сприяння.

Один з них – на кращу первинну організацію ЗОО НСЖУ імені патріарха запорізької журналістики і першого голови нашої спілки Михайла Сушка (яка, до речі, заснована саме цього року) ще триває. Підсумки будуть урочисто підведені наприкінці січня.

Водночас, ми стали співзасновниками Міжнародного фестивалю-конкурсу серед авторів та виконавців нової сучасної української пісні та українського романсу. Він стартував у вересні цього року і триватиме до закінчення 2016.

Одним з головних напрямків спілчанської роботи ЗОО НСЖУ була і залишається тема АТО та волонтерства. Журналісти не тільки висвітлювали найрізноманітніші акції, які проходили в області, але й самі стали організаторами і учасниками багатьох з них. 

В зоні бойових дій захищають Україну і запорізькі журналісти, і їхні діти. Тож наша допомога в забезпеченні їх обмундируванням, бронежилетами та іншими необхідними речами була надзвичайно актуальною. ЗОО НСЖУ також неодноразово передавала кошти на АТО, теплі речі, брала участь в облаштуванні військового госпіталю.

Ми стали друзями і партнерами запорізької 55 артилерійської бригади, воїни якої постійно несуть службу у зоні АТО. Разом з артилеристами-учасниками АТО, молодими бійцями, волонтерами та молоддю запорізькі медійники  організували і провели 2 суботника по висадці дерев на Алеї слави бойової бригади та на території Запорізького медичного коледжу, залишивши на згадку прийдешнім поколінням захисників України іменні журналістські липи та клени.

В зоні бойових дій журналісти-волонтери проводять для захисників зустрічі і концерти, такі ж акції із збором благодійних коштів регулярно проводяться під патронатом ЗОО НСЖУ в Запоріжжі, Мелітополі та Бердянську, де діють наші великі міські первинні організації. 

В зону АТО запорізька спілка постійно передає теплі речі, бібліотечки, періодику, листи та малюнки дітей для бійців, які виготовляються під час заходів, що їх проводить ЗОО НСЖУ.

Незабутніми стали масштабні заходи, організовані обласною журналістською організацією - «Запали свічку пам’яті» для батьків та родичів запорізьких воїнів, які полягли, захищаючи Україну, відкриття з виставки запорізького фотохудожника Олександра Прилепи «73 миттєвості з життя Запоріжжя», присвяченої Запорізькому Майдану, воїнам-захисникам, сторінкам бойових дій в АТО та акція «Революція гідності – запорізький меридіан», в якій взяли участь воїни АТО, батьки бійців, які несуть службу у зоні бойових дій, волонтери, а також запорізький поет Олександр Медко. Він презентував і подарував бійцям свою книгу віршів про АТО - «ХОРА».

Згуртовували журналістську спільноту, побуджували її до активного творчого життя і участь у проведенні кількох благодійних проектів, а також сімейного свята до дні журналістики «Віват, колегам-журналістам!», в програмі якого були передбачені заходи і для ветеранів мас-медіа, і для молодих журналістів, і для їхніх дітей. 

Незабутні враження залишили по собі Всеукраїнський фестиваль журналістики «Азовське літо» у Бердянську, який ЗОО НСЖУ проводить вже традиційно, і фестиваль польської культури в Енергодарі, і квест-гра для журналістів на Кам’яній Могилі, у Мелітополі.

А скільки радості одержали діти журналістів та й їхні батьки на святі дитячої творчості та на фестивалі «Риболовні канікули», де кожен бажаючий міг спробувати спіймати рибальське щастя, позмагатися та скуштувати духмяної юшки!

Не залишилися поза увагою спілки і ветерани-журналісти. Для них були організовані Різдвяна вечеря, творча зустріч журналістів-письменників,  персональна виставка журналіста і художника Сергія Латанського та конкурс творчих дуетів за його картинами. Прекрасний відпочинок для ветеранів організували у День здоров’я, в санаторії, що на Великому Лузі. Традиційними стали ювілейні урочистості, спільні безкоштовні відвідання концертів у Запорізькій філармонії та вистав в театрі імені Магара, кінолекторії.

Цікавим для журналістської спільноти був ще один проект ЗОО НСЖУ – «Творчі зустрічі», який започатковано два роки тому. Наразі гостями журналістів в рамках цього проекту були актори театру ім. Магара, обласної філармонії, відомого ансамблю «Містерія» Запорізького музичного училища, відомий художник-графік Леонід Томілін, співак-журналіст Анатолій Сердюк, капела бандуристів, поети, композитори.

Дбають в ЗОО НСЖУ і про фізичне здоров’я та активний спосіб життя членів спілки. За минулий рік проведено турніри, чемпіонати та дружні змагання більш як з десяти видів спорту. Мало не щотижня журналісти грали в боулігн та більярд, в волейбол, футбол, шахи, стріляли з пневматичних гвинтівок, займалися скелелазанням, риболовлею, спортивним орієнтуванням. Одним словом, жили за принципом «Щоб і тіло, і душа були молодими!»

У звіті про роботу в поточному році було також відзначено, що ЗОО НСЖУ по можливості підтримувала журналістів матеріально – надано допомогу 21 члену спілки. Виділялися кошти на ювілейні урочистості і на допомогу в проведенні скорботних заходів. На жаль, цього року 6 членів НСЖУ пішли з життя.

ЗОО НСЖУ, попри складнощі цього року, все ж вдалося, як і минулого літа, організувати безкоштовний тижневий відпочинок для 20 членів спілки на березі Азовського моря. 

Були відзначені ювілейні свята і у наших мас-медіа – міської газети «Запорозька Січ» та в районних газетах - «Приазовская новь» (с.м.т Приазов’є) і «Рідний край» (с.м.т. Куйбишеве), а також – телеканалу «Алекс». Група журналістів цих ЗМІ відзначена нагородами НСЖУ.

Завершиться рік новорічними посиденьками ветеранів НСЖУ, на які спілка організує для них подарунки під ялинку. Тож, як бачимо, рік, що завершується, був для запорізьких журналістів дійсно плідним і напруженим. Не менш цікавим буде і наступний.

Скажімо, лише в першому кварталі планується провести семінар для редакторів районних газет, конференцію молодих журналістів, а також поетичний конкурс, сімейний фестиваль «Ми маємо талант!» з гала-концертом і виставкою у фіналі, спортивні змагання «Тато, мама і я – спортивна сім’я» та інші заходи. 

На пленумі також було розглянуте і підтримане звернення редакторів запорізьких друкованих видань до міського голови Запоріжжя та депутатського корпусу з приводу незадовільної роботи КП «Преса»,і, як наслідок - його великої заборгованості перед редакціями за реалізацію газет.

Про питання, які обговорювалися на семінарах з роздержавлення ЗМІ, що їх НСЖУ організувало і провело в Києві та в Хмельницькому, розповіли учасники цих заходів, члени правління, редактори Приазовської районних газет «Приазовская новь» - Леонід Тимофєєв та «Новий день» (Мелітополь) -Діляра Кудусова. Вони відзначили необхідність і користь таких заходів на новому для комунальних ЗМІ етапі.

Валентина Бистрова

http://jerait.com