Культура

Культура (164)

Я не был умелым рассказчиком ещё при жизни. И сейчас, увы, ничего по-прежнему не изменилось. В моём размытом потоком времени сознании до сих пор теплятся воспоминания о нелепых попытках обучиться этому витиеватому ремеслу. Отыскать в себе тот заветный отклик чудесного дара, который вдохнули небеса в удивительное создание с печальными янтарными глазами. Маленькая кроха так сильно верила в меня, что каждый вечер просила поведать ей сказку, ранее неслыханную никем. Лишь только потом она засыпала, свернувшись в уголке слишком большой для неё постели.

У місті Вижниця, що на Буковині, на малій батьківщині народного артиста України, лауреата Шевченківської премії, видатного митця, який виконував пісні власним серцем, відбувся Четвертий відкритий фестиваль-конкурс сучасної української естрадної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» (2019). Цікаво, що цього року гран-прі за виконання українських пісень, зокрема й із репертуару Назарія, виборов йорданець Білаль Ісхак Селім Джад, який гарно володіє українською мовою.

В Палаці культури «Орбіта» поціновувачі гарної української пісні переглянули яскраву концертну програму «Лети, моя пісне, з козацького краю!», присвячену 70-річчю з дня народження Юрія Івченка - лауреата міжнародних і всеукраїнських фестивалів і конкурсів, композитора, керівника народного самодіяльного хору «Запорозькі козаки». Цікаво, що в глядацькій великій залі ПК «Орбіта» цього разу важко було відшукати вільне місце... 

Спочатку під козацький славень «На сторожі волі» (музика Юрія Івченка, слова  Пилипа Юрика) глядачі побачили слайди з життя маестро. Потім ведуча надала слово члену НСПУ й НСЖУ, поету Пилипу Юрику, з яким композитор співпрацює з 1994 року. За цей час вони створили близько півтора десятка пісень.

Міжнародний фестиваль-конкурс Фестиваль «Хортиця - серце Європи» став у Запоріжжі традиційним. Захід спрямований на укріплення дружби між польським та українським народами, сприяє розвитку та збереженню польсько-українське мистецької спадщини і присвячений дню конституції Польщі. Нині понад тисячу учасників фестивалю гостинно прийняв палац культури «Титан». Тут змагалися та показували власні артистичні здібності творчо обдаровані дітлахи із Запоріжжя та усіх куточків області: танцювальні колективи, солісти, дуети, тріо, вокалісти, оркестри, композитори та концертмейстери,вокальні ансамблі, гурти, хори. А юні художники та вихованці народних майстрів влаштували виставку власних творчих доробок.

«В началоНазад12345678910ВперёдВ конец»
Страница 1 из 41