Общество

Общество (285)

Продовжуємо рубрику «Обличчя міста», її ведуча Наталія Кузьменко познайомить вас з видатним вченим світового рівня – економістом, статистиком, громадським діячем, публіцистом ХІХ сторіччя  – Миколою Олександровичем Каришевим, який зробив чималий внесок у розвиток Олександрівська.

Хоч народився Микола  Каришев в Росії, в Калузький губернії в дворянський сім’ї, але виріс і виховувався тут, у Катеринославській губернії.  Він  був найменший з трьох братів, батьки рано померли, а хлопчика-сироту взяли на виховання у родину тітки Ольги Іванівни Гнєдіної  та її чоловіка відомого мецената відставного штабс-ротмістра Дмитра Титовича, котрі мешкали у своєму маєтку в селі Олександрівка, Олександрівського повіту.

Ми продовжуємо рубрику «Обличчя міста», і сьогодні ведуча Наталія Кузьменко розповість вам про наших знаменитих земляків, чиї імена незаслужено забуті, але вони прославили наш край далеко за його межами: це вчений, академік Микола Феофанович Кащенко і письменник, просвітитель Андріан Феофанович Кащенко.

Брати народилися в багатодітній родині. Їхній батько, Феофан, відставний штабс-капітан, нагороджений за вірну службу дворянським титулом, володів маєтком «Веселе» в семи верстах від села Лукашеве Олександрівського повіту. Рід Кащенко йде корінням в Запорізьку Січ. Один з їхніх предків брав участь в морському поході проти турків під командуванням отамана Мороза.

Сьогодні  ми розпочинаємо нову рубрику  «Обличчя міста», де будемо розповідати про історію Запоріжжя, пройдемося сходинками років та знаменних дат, розкажемо про видатних людей, які  цю історію творили. Ведуча рубрики Наталія Кузьменко буде пропонувати для вас інтересні факти з летопису славетного міста на Дніпрі.   

Давайте візьмемо  актуальну під час пандемії  тему – аптеки. Хто були перші аптекарі міста Олександрівська?  Якими медичними препаратами  лікувалися наші предки? Чи підробляли ліки ще у ті часи? Звідки вони бралися в олександрійських аптеках?

У Запорізької обласної організації НСЖУ багато друзів, які завжди беруть активну участь у житті нашої спілки. Серед них – Катерина Василівна Луценко, голова агрофірми «Злагода» Василівського району, депутат багатьох скликань районної та обласної рад.

Жити заради людей, для блага кожного — від найменшого до найстаршого, заради рідної землі і своєї країни — такий принцип цієї жінки, яка всю себе присвятила роботі на землі і роботі з людьми.

«В началоНазад12345678910ВперёдВ конец»
Страница 1 из 72