Заява Запорізької обласної організації НСЖУ

http://jerait.com

Запорізька обласна організація НСЖУ глибоко занепокоєна подіями, які зі Сходу України експортуються групами бойовиків та сепаратистів у південні області. У святкові дні знову пролилася кров українських громадян.

І знову постраждали журналісти. Більше того, у Луганському регіоні вони вже стали об’єктом полювання терористів, є поранені працівники ЗМІ і під час кривавих заворушень в Одесі.

Ми висловлюємо щире співчуття сім’ям загиблих та постраждалим під час одеської трагедії і вимагаємо від влади та правоохоронних органів більш рішучих дій у боротьбі з терористами, у захисті людей і країни від посягань на її цілісність та життя і спокій громадян. 

Водночас звертаємо увагу, що все частіше  працівники ЗМІ з різних регіонів України під час виконання своїх службових обов’язків стають жертвами незаконних озброєнних формувань, які перешкоджають їхній професійній діяльності та захоплюють у заручники. Особливо гостро ця проблема постала спочатку в Автономній Республіці Крим, а останнім часом – у Донецькій, Харківській, Луганській та Одеській областях.

Ми висловлюємо солідарність з нашими колегами, які працюють у «гарячих точках» України і вимагаємо від Міністра МВС України Арсена Авакова, в. о. Голови СБУ Валентина Наливайченка та в. о. Генерального прокурора України Олега Махніцького невідкладних та вичерпних заходів у справі визволення захоплених у заручники працівників мас-медіа, притягнення до відповідальності усіх осіб, винних у порушенні законодавства щодо журналістів та безумовного забезпечення охорони життя і здоров’я наших колег, які продовжують виконувати свої службові повноваження, насамперед, у  Південно-Східних областях, а також – по всій території України.

Правління ЗОО НСЖУ

http://jerait.com