Наша зброя – журналістська солідарність та об’єктивність

http://jerait.com

Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів провели у Брюсселі круглий стіл, на якому зібралися представники їх організацій-членів з України та Росії: Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка України та Союз журналістів Росії.

Українські та російські учасники Міжнародної Федерації Журналістів  у спільній Заяві відзначили, що за останні місяці журналісти в Україні потрапили під безпрецедентний за своїм рівнем тиск, зазнали залякувань та насильства під час роботи по висвітленню демонстрацій та протестів, які розпочалися в Києві і поширилися по всій країні. Політичні сили прагнули використовувати ЗМІ в якості інструментів для пропаганди з метою досягнення своїх інтересів. 

Учасники круглого столу закликали відповідні органи влади України та Росії гарантувати всім журналістам можливість працювати у вільному та безпечному середовищі, припинити будь-який тиск, спрямований на спотворення та маніпуляції новинами.  В заяві проголошено спільні принципи і поняття щодо об’єктивного висвітлення подій та забезпечення можливості журналістам безпечно виконувати свої професійні обов’язки.

Відзначено також, що по всіх випадках порушень щодо працівників ЗМІ повинні бути проведені незалежні розслідування.  Ми підтримуємо цю вимогу. Під час висвітлення мирного мітингу у Запоріжжі постраждали наші колеги. Однак і досі ми не маємо відповіді від прокуратури, хто в цьому винен і як їх покарали. Хоча звернулися туди із заявою від імені обласної журналістської організації  ще в лютому, одразу ж після подій. 

Запорізькі журналісти також підтримують Заяву учасників круглого столу: «Проголосити взаємну солідарність у протистоянні тиску, підвищити відповідальність та мобілізувати окремих журналістів на підтримку один одного задля протистояння такому тиску шляхом заохочення солідарності та потужної професійної журналістської етики».

Прес-центр ЗОО НСЖУ

http://jerait.com