Розповіді про долі людські

http://jerait.com

Майже півстоліття пише Віктор Максимович Семеновський - журналіст, письменник, член Бердянської міської організації ЗОО НСЖУ - про життя бердянців, приморців, приазовців. А ще з-під його пера виходять цікаві розповіді, так звані невигадані життєві історії. Про людей, події, долі людські.

Невід'ємними рисами характеру Віктора Семеновського є комунікабельність і почуття гумору, і завдяки їм автору завжди вдавалося легко сходитися з людьми. Це відчувається в його оповіданнях, в тому, як щиро розкриваються герої життєвих історій. Вони варті уваги читача, тому що кожен, прокладаючи життєвий шлях, стикався на ньому і з сумними, і з радісними подіями, плакав і сміявся, розчаровувався і сподівався на краще, мужнів і ні разу не опускав рук. Тому книги Віктора Семеновського можна сміливо назвати своєрідним посібником по життю. 

9 березня Віктор Максимович відзначає 72-й День народження. Хочеться щиро привітати колегу і побажати натхнення і здоров'я ще на довгі роки. До слова, в минулому році склалися в збірники і вийшли в світ одразу три книги цього бердянського автора.

«Буде свято и на Нашій вулиці ...» - це друга книга двотомника, в якій автор продовжує розповідь про людей, які пов'язали своє життя, свої долі з Північним Приазов'ям і свято вірять у світле завтра нашої держави.

Книга увібрала в себе 17 життєвих історій відомих хліборобів Північного Приазов'я, почесних громадян, депутатів, людей, чиє коріння - на Бердянщіне, які відверто розповідають про свої життєву та громадську діяльностість, згадують рідних людей, знакові події в житті.

- Переважна більшість героїв моїх публікацій є своєрідними зірочки на життєвому небосхилі, - акцентує увагу автор. - Перед ними не гріх зняти капелюх і вклонитися, подякувати за сумлінну і натхненна праця в ім'я процвітання нашої Батьківщини, безкорисливе служіння своєму народові, віру в світле завтра Україна.

Книга добре ілюстрована, тут використані фотографії Віктора Михайличенко, Олега Будяка, Володимира Калюжного, Сергія Кеди, Анатолія Савона, Віктора Семеновського, Юлії Тисленко, Станіслава Ященко і з сімейних архівів героїв публікацій.

Своєрідною родзинкою став розділ «Фотоміттєвості», де знайшли відображення численні митті життя героїв книги і безпосередньо автора.

«... І ятріться серце болем» - перший том прози Віктора Семеновського. До книги увійшли вибрані твори, в основу яких покладені невигадані історії з життя, долі людські, замальовки з натури, відображення життя як вона є, неординарні зустрічі на життєвих перехрестях, чиста правда про те, що згадалося, і сміх, і гріх. Книга складається з 27 художніх оповідань.

- У цій книзі нічого не придумано, - розповідає автор. - Тільки по цілком зрозумілих причин змінені імена, прізвища та місця подій на життєвих перехрестях. Все написане - це суворі реалії, як то кажуть, без наркозу, нашого буття, це - долі людські, які ятрять серця.

Видання обох книг Віктора Семеновського благословив Архієпископ Бердянський і Приморський Єфрем: «Нехай Бог благословить на добру справу. Упевнений, що опис життя і діяльності гідних людей нашого краю буде сприяти знання історії, а їх справи стануть гідним прикладом для нащадків».

А ось без щедрої фінансової допомоги меценатів книжкова полиця точно не поповнилася б цими збірками. Слід назвати генерального директора ТОВ «Белун-Агро» Наталію Горпинич, Почесного громадянина Бердянського району Євгена Дубовика, ректора Бердянського університету менеджменту і бізнесу Лідію Антошкин, голови ФГ «Марія» Григорія Линника, директора будівельної компанії «Status Group» Сергія Жилякова, заслуженого працівника сільського господарства України Анатолія Ніколенко, директор ПСП «Агрофірма «Перемога» Тетяну Солонину, директора ТОВ «Промінь» Леоніда Калюжного, директора ПСП «Чиж» Євгена Чижа, підприємця Миколи Хоріш до і ін.

«Спокій тільки сниться». Книга вийшла в світ під завісу 2018 року. Це другий том прози Семеновського, до якого увійшли 16 життєвих історій цікавих, неординарних людей. Книга увібрала в себе життєпису знатних хліборобів Північного Приазов'я, Почесних громадян територій, депутатів Бердянської районної ради, які відверто розповідають про життєві щаблі, які вони подолали, громадську діяльність, згадують своїх колег, друзів, близьких і рідних людей.

Є й розповіді про тих, хто залишив цей світ, але їх добрі справи і славне ім'я продовжують жити зараз. Це і Почесний громадянин Бердянського району, Заслужений працівник сільського господарства УРСР Василь Кіндратович Бутенко, і бердянець Віктор Васильович Зелений, який під час Другої світової війни усиновив німецького хлопчика Клауса, воїн-інтернаціоналіст Володимир Павлович Копилов, поле пам'яті якого є в Бердянському районі.

Читаючи історії в інтерпретації автора, відчуваєш, наскільки герої стають для нього близькими. Автор сам каже: «Життя - мудра і дуже складна штука ... доводиться робити висновки, хто є хто, з ким би пішов в розвідку ... Так ось, багато героїв моїх публікацій з роками стали близькими і навіть рідними, готовими в скрутне час підтримати, виручити, прийти на допомогу, підставити своє плече ... Особливою теплотою розквітають душа і серце при згадці про земляків, які стали і є людьми моєї пам'яті».

Кожна історія перемежовується багатим ілюстративним матеріалом. Герої оповідань постають перед читачем в колективі, з сім'єю або в подорожах по Україні та світу.

Як завжди, автору допомагали меценати. Генеральний спонсор - загартований вогнем і хлібним полем Юрій Васильович Юрченко. Також видання фінансово підтримали Почесний громадянин Бердянського району, директор ТОВ «Лан» Сергій Корнійович Гринько, Почесний громадянин Бердянського району, голова ФГ «Дубовик Є.І.» Євген Іванович Дубовик, директор ДП «Запоріжжя - Агро», депутат Бердянської районної ради, меценат Валерій Семенович Латошін, директор ТОВ «Агрофірма «Долинська», депутат Бердянської районної ради Володимир Іванович Тарак. До речі, історії цих працелюбів ви так само знайдете в книзі.

Юлія Тисленко

http://jerait.com