Заява Секретаріату Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України

http://jerait.com

У вівторок, 24 грудня, було жорстоко побито журналістку Тетяну Чорновол. Вона відома численними публікаціями про зловживання владою та корупцію в найвищих колах української влади. Тому цілком ймовірно, що саме професійна діяльність Тетяни Чорновіл стала причиною нападу на неї. Запорізькі журналісти приєднуються до численних вимог української громадськості до правоохоронних органів України – якомога швидше знайти і покарати винуватців цього злочину.

Водночас ми зауважуємо, що за останній місяць в Україні при виконанні професійних обов’язків та у зв’язку з професійною діяльністю постраждали десятки журналістів, проте жоден винуватець цих злочинів не названий і не покараний. Представники міліції та прокуратури посилаються на труднощі розслідування. Якщо МВС та Прокуратура України не можуть чи не хочуть розслідувати обставини злочинів проти журналістів, то керівники цих відомств мусять піти у відставку.

На щастя, поки що в Запоріжжі не зафіксовано фактів фізичного насильства над журналістами. Однак є непоодинокі випадки тиску на журналістів при виконанні ними професійних обов’язків, відвертої цензури в засобах масової інформації. Секретаріат ЗОО НСЖУ рішуче засуджує такі спроби завадити професійній роботі журналістів і залишає за собою право доступними засобами протестувати проти тиску владних та пов’язаних з ними структур..

м. Запоріжжя. 26 грудня 2013 року.

http://jerait.com