Общество

Общество (294)

Відомий на Запоріжжі і в Україні журналіст, літератор та публіцист. Народився 11 березня 1932 року в селі Світла Долина Новомиколаївського району Запорізької області, в сім'ї  колгоспника.  

Іван Науменко закінчив Новомиколаївську середню школу із золотою медаллю і вступив до Дніпропетровського державного університету (філологічний факультет). Після  закінчення, з 1956 року, працював заступником редактора Василівської районної (згодом - міжрайонної) газети. Саме тоді він уперше пробує свої творчі сили на літературній ниві - друкує нариси, численні вірші та оповідання.

Цей нарис з циклу «Особисто причетні», який ми публікуємо в рамках Спецпроекту ЗОО НСЖУ «Журналісти Запоріжжя – Незалежності України», присвячений нашому колезі з Гуляйполя Івану Кириловичу Кушніренку. Його громадянське становлення припало на добу, коли «хрущовську відлигу» вже сковували морозні вітри епохи авторитаризму та боротьби з «інакомислієм».

Вчитель. Журналіст. Письменник. Краєзнавець. Таким його знають колишні учні, читачі газети «Голос Гуляйпілля», земляки, для яких він пише книжки про історію рідного краю та його людей. Мова про Івана Кириловича Кушніренка, 1947 року народження, з міста Гуляйполя, який віддав рідній газети близько сорока років свого життя, пройшов в ній шлях від кореспондента до головного редактора. Своїм пером, своїм серцем він відтворює історію степового краю (званого в народі як батьківщина Нестора Івановича Махна).

Пропонуємо вашій увазі черговий нарис циклу «Особисто причетні» - заключної частини Спецпроекту ЗОО НСЖУ «Журналісти Запоріжжя – Незалежності України». Нагадаємо, що це – розповіді про журналістів, які в різні часи, на різних етапах боротьби за Незалежність внесли особистий вагомий вклад в її становлення та розвиток.

Про незламного Миколу Попеля – колишнього журналіста газети «Запорізька правда» свого часу написав нарис його колега Іван Науменко. Обидва вони, на жаль, вже давно пішли у Засвіти. Та залишилася пам’ять…

До уваги читачів – черговий нарис з циклу «Особисто причетні», який є завершальним етапом Спецпроекту ЗОО НСЖУ «Запорізькі журналісти – Незалежності України». Герої цього циклу журналісти, які на різних етапах боротьби за Незалежність України внесли свій вагомий вклад в її становлення та розбудову. Один з них - Василь Якович Федина – диктор вищої категорії, журналіст, заслужений працівник культури, який віддав роботі на Запорізькому обласному радіо понад 40 років свого життя.

«В началоНазад12345678910ВперёдВ конец»
Страница 1 из 74