Олександр Белюга: «Зараз допомогаємо деокупованим територіям, щоб зрозуміти, як діяти в майбутньому на Запоріжжі»

Rate this item
(1 Vote)

Представники громадської організації BELUGA UA за підтримки фонду RAZOM  передали допомогу на деокуповані території Херсонської області. Запорізькі волонтери привезли та віддали людям, продуктові набори, теплі ковдри, засоби особистої гігієни, побутову хімію, автономні павербанки та ліхтарі.

Тут дуже моторошна картина – повсюди розтрощена військова техніка, зруйновані будинки, школи, комунальні установи, мертва худоба. Оборонні окопи окупантів простягаються уздовж лісосмуг на десятки кілометрів. Поля усіяні залишками снарядів різного калібру. Посеред села чи поля блукають покинуті корови та собаки. З’їжджати на ґрунтові дороги чи ходити по узбіччям – не радять військовослужбовці. 

«Для ГО BELUGA UA - це перша допомога на деокупованих територіях Херсонської області. Наша команда вражена кількістю снарядів та руйнуваннями, які залишили після себе окупанти на українській землі. Мета нашого візиту на ці території – не лише одноразово надати допомогу, а й розробити логістику для систематичної допомоги деокупованим територіям. Зрозуміти особисто, яка там ситуація, яка допомога потрібна людям. Цей досвід нам знадобиться у майбутньому, коли буде звільнена від окупації і наша Запорізька область», - зазначає голова громадської організації BELUGA UA Олександр Белюга. 

Волонтери надали допомогу мешканцям таких населених пунктів: Осокорівка, Петрівка, Хрещенівка, Любимівка, Миролюбівка та Нововознесенське. Усюди відсутнє електропостачання, є складнощі з водою, продуктами, побутовою хімією, засобами особистої гігієни. На вулицях та огородах домоволодінь стирчать залишки снарядів. На жаль, в деяких селах немає жодного будинку, який не зазнав би руйнувань через військову агресію зі сторони окупаційних військ. Майже усюди люди самостійно лагодять будинки, водопроводи, відновлюють інфраструктуру.  

«Ми маємо досвід допомоги у таких населених пунктах, які знаходяться поблизу лінії розмежування, або ж безпосередньо і є граничною територією. Тому головне для нас - безпека. Ми не збираємо величезні черги та скупчення людей. Знаходимо місцевих, які допомагають нам розвозити допомогу, бо знають де хто мешкає, завжди пропонуємо співпрацю з місцевими органами самоврядування. Звісно, якщо вони діють», - додає Олександр Белюга.

Місцевий мешканець, який попросив не називати його ім’я, розповів про те, що всю окупацію перебував у своєму селі. Його родину систематично перевіряли військовослужбовці рф – від обшуків на подвір’ї до моніторингу повідомлень та дзвінків з кнопкового мобільного телефону. Забирали ковдри, інструменти, гарні автівки. Каже: «Вдень їздили по селам на військовій техніці, ввечері, на підпитку, на машинах, які забирали у цивільних. Більше подобались машини дорогі. Старі «Жигулі» увагу привертали не сильно, проте всі хто мав будь-які машини, намагалися їх сховати».   

Юрій Пода 

Read 209 times Last modified on П'ятниця, 04 листопада 2022 17:57

Latest from
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435