Прощальне слово про колегу

http://jerait.com

08 березня, на 92 році життя, пішла у Засвіти патріарх запорізької журналістики і обласної журналістської організації Майя Костянтинівна Мурзіна. Майже чверть віку свого життя (з 1964 по 1988 рік)  віддала вона плідній праці на журналістській ниві, в обласні газеті «Индустриальное Запорожье». Працювала кореспондентом, завідуючою відділом ідеології, відділом новин і спорту.

В ті роки М.К. Мурзіна зуміла встановити плідні контакти з льотчиками-космонавтами, возила журналістські делегації до Зоряного містечка, а космонавти, в свою чергу були частими гостями у трудових колективах Запоріжжя. Вона стояла біля витоків зіркового змагання та дружби льотчиків-космонавтів та прославлених хліборобів Запоріжжя. Тоді, впродовж 10 років, в Зоряному містечку, завдяки журналісту М.К. Мурзіній, побували 15 запорізьких "експедицій" за участю майже півтисячі осіб, і більше 100 журналістів запорізьких ЗМІ. Майя Мурзіна створила на сторінках газети справжній літопис зоряної епопеї.

Потім майже 25 років  Майя Костянтинівна працювала відповідальним секретарем правління Запорізької обласної організації Національної Спілки журналістів України. Її творчими зусиллями були налагоджені тісні зв'язки з редакційними колективами, проводились ділові зустрічі, прес-конференції, було запроваджено систему професійного вдосконалення, створено ветеранський осередок журналістів, приділялась велика увага правовому та соціальному захисту працівників пера та мікрофону.

Водночас М.К. Мурзіна продовжувала дописувати в газети, її статті публікувалися в газетах, «Индустриальное Запорожье», «Запорізька правда». Написала книгу спогадів про журналістське життя, яка знайшла широкий відгук серед читачів. За плідну творчу роботу в березні 1999 року М.К. Мурзіна нагороджена орденом Княгині Ольги III ступеня, а у 2021 році – орденом «За розвиток Запорізького краю».

До останнього року свого життя вона брала активну участь в житті Спілки, була членом секретаріату, головою ради ветеранів ЗОО НСЖУ, щиро опікувалася їхніми  проблемами, щедро ділилась з молоддю багатим журналістським і життєвим досвідом.

Пішла у засвіти талановита, світла, щедра на добро і тепло Людина, наша колега Майя Костянтинівна Мурзіна - своєрідний талісман обласної журналістської організації. Щиро сумуємо з приводу непоправної втрати, висловлюємо співчуття рідним і близьким! Будемо її пам’ятати! 

Правління Запорізької обласної організації НСЖУ

http://jerait.com