Олександр Белюга – чоловік, який нагодував 2.5 тисячі людей за день

http://jerait.com

В Запорізький Центр  журналістської солідарності завітав унікальний гість – волонтер Олександр Белюга. Його ім’я позначено у списку «Forbеs» на 8 місці, бо йому вдалося за день нагодувати 2,5 тисячі людей, а через декілька тижнів – понад 8 тисяч людей щодня, і роздати 1,5 мільйона продуктових пакетів.

- Я виріс у багатодітній родині, - розповідає Олександр, -  наша сім’я була, м’яко кажучи, не багатою. Бабця працювала поваром, готувала дуже смачно. З дитинства я мріяв про те, щоб стати корисним людям, зробити їх життя якомога кращим. Я багато вчився, маю п’ять вишів, багато працював, і в 27 років став гривневим міліонером. 

До війни я мав у Запоріжжі декілька кафе, магазинів, розважальний центр BELUGA, провів три музичних фестивалі, декілька дитячих свят. Взяв під свій патронат один з районів Запоріжжя, Олександрівський, та почав його ушляхетнювати, намагаючись створити історичну зону. Але мирним планам завадила війна…

Команда, яка працювала у закладах харчування, довго не вагалась:     вже 25 лютого було прийняте рішення - допомагати людям. Кулінарний десант BELUGA, саме така назва була на початку у організації волонтерів на чолі з Олександром Белюгою, з наявних у ресторанах продуктів, в перший же день нагодував 250 осіб. Готували в казанах на вулиці, в холод, цілодобово.  Працювали всі:  персонал ресторану, друзі, знайомі, родичі та  небайдужі жителі міста. За перші три дні до Запоріжжя приїхало більше 20 000 біженців, що рятувалися від війни, і потік людей наростав з кожним днем.

Крім того, з початку війни  Олександр Белюга, разом зі своїми однодумцями почав їздити на лінію зіткнення та активно допомагати військовим продуктами харчування, амуніцією, засобами індивідуальної гігієни, медичними препаратами та іншим. 

У квітні BELUGA стає офіційним представником World Central Kitchen. WCK допомогла BELUGA нагодувати близько 1 000 000 млн осіб. В середині літа у волонтерів з’явилася лінія фасування, що  необхідна для формування продуктової допомоги. За весь час нужденним людям було надано понад  мільйона продовольчих пакетів, вагою близько 15 кг. 

Коли в місті бувають «прильоти»,  команда ГО BELUGA  прибуває на місце однією з перших та розгортає мобільний штаб допомоги, надаючи гарячу їжу, чай та каву, завдяки генераторам заряджають гаджети.

Зараз ГО BELUGA надає ЗСУ автівки, тепловізори, дрони, тактичні аптечки, бронежилети, одяг, генератори, Starlink, продукти харчування та багато іншого. Крім того, Громадська Організація допомагає 10-ти пунктам Незламності. На День Миколая вони зібрали більш 600 діток переселенців і подарували їм свято з майстер класами, танцями та піснями. Кожна дитина отримала в подарунок солодощі. 

- Цікаво, що Олександр не ставить за мету набити кишені чи покласти кругленьку суму в закордонні банки, - каже журналіст Пилип Юрик. - Головна його мета – залишити гарні спогади про свою благодійну діяльність в пам’яті співвітчизників. Задля цього меценат годує десятки тисяч біженців, воїнів, людей у так званій сірій зоні, ризикуючи життям. За такими людьми – майбутнє. На них тримається держава Україна! 

– Ми не на словах знаємо про благородну місію, яку взяв на себе Олександр Белюга, - додає Вікторія Горбатко з Бердянська, - завдяки йому ми, журналісти-переселенці, якими опікується Запорізький Центр журналістської солідарності, мали змогу двічі отримати від ГО BELUGA чудові продуктові набори. Ми всі дуже вдячні Олександру Леонідовичу і бажаємо йому сил та натхнення на нові корисні справи.   

Наталія Вадимова, фото Олега Косьмини

http://jerait.com