Як журналісти-переселенці на етнічних барабанах грали

http://jerait.com

В Запорізькому Центрі солідарності журналістів відбулася чергова супер-подія: при повному аншлагу – творча зустріч з найвідомішим в Україні та Європі продюсером та куратором музичних та кроссеторальних мистецьких  проєктів, менеджером культури, автором-композитором, директором музею історії музичних інструментів – Денисом Васильєвим.

Це тільки частина з того, чим ще займається людина-оркестр, бо насправді його творчий простір неосяжний.

В прес-центр «Журналіст» Денис прийшов разом зі своїми друзями-барабанами. Він зробив своїми руками  вже 50 інструментів, більшість з яких саме давні барабани. І зазвучали в незвичайних ритмах металевий хендпан, глиняна дарбука, дерев’яний джембе, рамковий барабан, та ніжно затремтіли струни сазу. Зачаровані медійники слухали розповіді Дениса, що перемежовувалися з голосами етнічних ударних і переносили слухачів в часи наших пращурів.

Денис Василєв хедлайнер відомого в Україні та закордоном гурту «БарабанЗА», створеного восени 2011 року. За десятиріччя творчості музиканти взяли участь у сотнях національних та закордонних культурних програм. павільйону України. 

Починаючи з 2019 року, Денис приймає участь як артист, музикант, режисер, у театралізованій виставі «Щастя» (Леся Українка), телепроєкті "Музика Нації" – Дримба, всесвітньому музичному відеопроєкті Йо Йо Ма / Yo-Yo Ma: The Culture of Us., фільмування музичного відеокліпу гурту «Один в каное» на пісню «У мене немає дому», музичному проєкті «Запорозькі Тулумбаси», в історико реконструкційних фестивалях та виставах «Пасіка Сірка», «Самар-Дніпро-Фест», «Реконструкція Хотинської битви» та інш. Як  продюсер, - у музичних альбомах «Барабани Землі», «ZAR», «20 хвилин до серця пустелі», «Говерлалтай», «БарабанЗА і друзі», «Січ», «Дарбука диван», «Барабанза і Мадаві», «НеоМаксум».

Денис започаткував проєкт «Запорозькі тулумбаси» - про справжні великі барабани, які виступають одним із символів - клейнодів Запорозького козацтва, та зображені на гербі Запорізької області. На замовлення НСТУ взяв участь у зйомках телевізійного фільму «Запорозькі тулумбаси». Це історія про тулумбаси як культурний та музичний ідентифікатор Запорізької області на культурній мапі світу.

У 2022 році  Денис створив акустичний проєкт «Звуки війни». Цей документальний аудіо матеріал став основою для декількох мистецьких проєктів: «Сирени» - галерея Вінклер, Німеччина та Володимир Балаба «Музика в Облозі» - місто Чернігів. Також він став продюсером та автором-виконавцем музичного відео-кліпу для міжнародного проєкту Tracks «Podolyanochka». 

- Дуже приємно спілкуватися з людиною, так закохану у справу свого життя, - каже Світлана Карпенко з Оріхова, - а ще й у таку, що дарить людям щастя та радість, несе гарний настрій.

– А також погружає нас в історію, дає реальні знання про музичну культуру наших предків – запоріжців, що тоді боронили рідну землю від ворожої  навали, - додає Тамара Курочкіна з Оріхова, - це дуже перекликається з сьогоденням, коли наша країна воює з ворогом за свободу. 

Багато ще цікавого розказував Денис, як  грав на барабанах під час польоту на повітряній кулі над містом Кам’янець-Подільський, як приймав участь у  шестигодинному барабанному марафоні  в місті Біла Церква.  Був першим, хто організував в м. Хендпан концерт, а зараз навчає грі на інструменті по імені цього міста, та виготовляє хендпани в своїй майстерні. А потім всі взялися за барабани та відтворили на них ритми свого сердця.

Наталя Вадимова, фото Сергія Біжка

http://jerait.com