Журналісти опановують нові професійні знання

http://jerait.com

У Запорізькому Центрі журналістської солідарності розпочався тренінг на тему: «Сервісно-експертна журналістика: від інструменту пропаганди до громадянського виміру».  Ангеліна Трегуб, доцент кафедри мовної підготовки та соціальних комунікацій Державного податкового університету, проведе інтенсив для журналістів-переселенців і представників місцевих медіа.

Сервісно-експертна журналістика - це форма журналістики, яка передбачає надання орієнтованих на реципієнта прагматичних порад, тобто таких, які є дієвими, експертно-підтвердженими і можливими для практичного застосування у реальному житті 

- Ми розглянули на тренінгу, який вплив може мати сервісно-експертна журналістика на формування патернів поведінки масової аудиторії і перетворюватися в ефективний інструмент пропаганди. Оскільки журналісти-переселенці та і наші місцеві медійники (ми ж – прифронтова область) безпосередньо стикнулися із війною, то мабуть кожен задається питанням, яким чином відбулися такі соціокультурні зміни в сусідній державі, що стали рушійною силою для початку повномасштабної війни з Україною. На цьому інтенсивні частково ми зможемо відповісти на питання як у 21 сторіччі повторилися трагічні події Другої світової війни, зазначила - Ангеліна Трегуб.

На тренінгу також обговорили особливості роботи нових медіа, Інтернет-сайтів, блогерів, журналістів-аматорів, які працюють на Ютуб-каналі та в соціальних мережах, мають свої сторінки та своїх читачів і глядачів. Цей напрямок науковці-журналістикознавці визначають сьогодні як громадянську журналістику, відзначаючи її як реальний канал пропаганди, а відтоді її значний вплив на суспільну свідомість. І з цим теж треба рахуватися.

В практичному розділі тренінгу відбулася активна і плідна дискусія, в якій взяли участь і журналісти-переселенці, і місцеві медійники.

- Ми дізналися сьогодні на тренінгу дуже багато цікавого і корисного. І ще раз усвідомили для себе, наскільки велика відповідальність журналіста перед суспільством у тому сенсі, які цінності він пропагує, до чого закликає, чому навчає. Як легко він може стати зброєю маніпулювання своїх читачів, глядачів.  Знаючи ці механізми, можемо їм протистояти, - зазначила радіожурналістка Алла Шамрай з Енергодару.

- Мені також було цікаво дізнатися про громадянську журналістику, ми повинні більш активно освоювати її можливості. Бо після деокупації територій її значення як мобільної та вседоступної значно зросте. У цьому переконуємося зараз, коли, залишившись без своїх ЗМІ, де звично працювали, зараз активно освоюємо інформаційний інтернет-простір, блогерство, Ютуб-канали, соціальні мережі, завдяки чому не втрачаємо зв’язку з своєю читацькою і глядацькою аудиторією та професійну майстерність, - додала вона.

Ворог веде свою пропаганду агресивно і витончено, використовуючи для цього всі методи і всі можливі ЗМІ, - підтримав колегу журналіст газети «Запорізька правда» Пилип Юрик. – А отже, ми маємо ефективно протистояти цій пропаганді, цікаво і аргументовано розповідати про наші цінності, про наших воїнів-героїв, про наших самовідданих людей, про боротьбу за свободу України. Це і буде наш головний внесок у спільну перемогу над російськими загарбниками, - підкреслив він.

Валентина Бистрова

http://jerait.com