Мистецтво під час війни надає наснаги жити

http://jerait.com

Запорізька обласна філармонія відкрила 66 симфонічний сезон. В цій знаменній для області події взяли участь журналісти-переселенці, якими опікується Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ, і місцеві медійники.

Сьогодні, коли агресор ставить за мету, в тому числі, стерти українську культуру, запорізькі артисти стоять на своєму мистецькому фронті. Його значення важко переоцінити. З музикою та піснею перемагали наші пращури, з музикою та піснею переможемо й ми. 

Журналісти, як і всі запоріжці, вдячні колективу обласної філармонії та його керівнику, заслуженій діячці культури України Ірині Конаревій за те, що вони в цей надскладний час своєю творчістю продовжують надавати наснагу до життя та до боротьби. Довгі роки співпраці об’єднують медійників з колективом філармонії: чисельні прес-конференції, спільні свята, шефство над ветеранами журналістами і, звичайно ж, спільна справа – виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму та волі до Перемоги над ворогом за свободу України.

Відкриття сезону співпало ще з однією значущою для нашої філармонії датою – 65-річчям створення Запорізького академічного симфонічного оркестру. За час свого існування він заслужив повагу та шалену любов не тільки запоріжців, а й цінителів симфонічної музики з усієї України та зарубіжжя. Всі важки місяці війни оркестранти були разом зі своїми улюбленими запоріжцями, кожного разу виходили на сцену з новою чудовою програмою, підтримували нас своїм талантом та майстерністю.

З першого дня війни музиканти  стали активними волонтерами: виступали в Запорізькому шпиталі, на військових локаціях, в «Солдатському привалі», давали концерти для азовсталівців,  разом с Благодійним Фондом «Я – Маріуполь» - для переселенців, шили флаги, спеціальні пов’язки на рукави, робили маскувальні сітки на каски. І здивували українське суспільство тим, що за сім місяців зліпили 100 тисяч (!) пиріжків для наших захисників! Недарма в мистецьких колах наш оркестр з повагою називають Першим Прифронтовим!

Цей, ювілейний, концерт подарував всім чудовий настрій, багато яскравих емоцій та сподівань на краще майбутнє. Журналісти-переселенці були в захваті від майстерності та сміливості артистів, які навіть у таких складних умовах продовжують працювати і підтримувати моральний дух українців. 

Вікторія Горбатко, фото Олександра Єфімова

http://jerait.com