Підтримати і допомогти

http://jerait.com

Запорізький Центр солідарності журналістів став надійним оплотом для журналістів-переселенців, місцем, де їх завжди чекають і постійно надають допомогу у різних напрямках, як професійних, так і побутових.

- Коли війна зламала моє звичне життя, залишила без роботи, без домівки, і мені повезло вибратися з аду окупації на підконтрольну Україні територію, до Запоріжжя, першими моїми відчуттями були радість і полегшення. Потім прийшло усвідомлення: віднині я – переселенець, і з’явилась купа проблем, які дуже важко вирішити «сам-на сам», - пригадує кореспондентка віжн-радіо «На дотик» Алла Шамрай з Енергодару. - Першу допомогу ми, як всі, хто приїхав з окупованих чи прифронтових територій, звичайно ж, отримали. Але відчуття самотності і відірваності від активного життя, важке і гнітюче для журналіста, залишилося. Повернув нас до активного творчого життя, згуртував і підтримав Запорізький центр журналістської солідарності НСЖУ.

- Постійне професійне навчання - тренінги з актуальних питань, круглі столи, прес-конференції, зустрічі з воїнами ЗСУ та волонтерами, які боронять Україну від рашистів, засідання у «Творчій вітальні», диспути, екскурсії – по кілька змістовних і цікавих заходів на тиждень допомагають журналістам-переселенцям наповнювати життя змістом, удосконалювати свою творчу майстерність, бути у вирі подій, володіти інформацією. А обладнані робочі місця дають можливість і їм самим створювати інформацію та матеріали, публікувати їх на сайтах та в соціальних мережах, - додала Алла Шамрай.

- Наш Центр виконує дуже важливу соціальну місію, яку я б окреслив буквально двома словами – підтримати і допомогти, - підтримав колегу журналіст із прифронтового Гуляйполя Іван Кушніренко. – Це і вирішення наших нагальних побутових проблем, і надання постійної гуманітарної допомоги, одержання продуктових та гігієнічних наборів. 

Особливо вразило, коли з допомогою для нас, переселенців, завітало керівництво Благодійного фонду «Ветерани Чорнобилю» в особі Євгена Мігулі. Люди, що самі свого часу пережили велику біду, допомагають тим, хто нині потребує підтримки. Теплі слова підтримки, які висловив керівник Фонду, його особиста участь в акції значили для нас не менш, ніж сама допомога. Бо це було саме оте відчуття «єдиної родини»,  підтримує нас нині, живить вірою в перемогу над ворогом, і ми її здобудемо всі разом! І за це ми щиро вдячні керівнику фонду Євгену Мігулі та його колегам по добрих справах. Бо ми ж далеко не єдині, кого «Ветерани Чорнобилю» нині безкорисливо підтримують, - підкреслив Іван Кушніренко.

До сказаного додамо, що надавати суттєву гуманітарну допомогу колегам Запорізькому Центру журналістської солідарності вдається завдяки добре налагодженій співпраці з волонтерськими організаціями та благодійними фондами. Серед них, окрім вже згаданого БФ «Ветерани Чорнобилю», очолюваного Євгеном Мігулею, ГО «Дій заради добра», (голова Артур Манукян), «Українці для України», (керівник Максим Максименко), BELUGA.UA на чолі з Олександром Белюгою. 

Постійні наші помічники в цій благородній справі і обласна організація комітету Червоного Хреста України (очільниця Оксана Бекетова), і ГО «Теплі долоні», яку очолює Наталія Єльцова. Саме за їх допомоги ми змогли обладнати спальними місцями житло сім’ї журналістів-переселенців з Якимівки, забезпечити 11 журналістів та їхніх дітей теплим одягом і взуттям. Ми щиро вдячні всім друзям за підтримку наших колег з тимчасово окупованих та прифронтових територій. 

- Ми продовжимо співпрацю і з іншими волонтерськими та громадськими організаціями, щоб забезпечити дієву підтримку нашим колегам-переселенцям, яких війна змусила покинути свої домівки, - зазначила координатор Центру, голова обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко. - Ми хочемо, щоб Запоріжжя було для них хоч і тимчасовою, але теплою і надійною домівкою, - підкреслила вона.

Валентина Бистрова, фото Сергія Біжка та Юрія Зелінського

http://jerait.com