У запорізьких композиторів ювілей

http://jerait.com

З нагоди 10-річчя Запорізького обласного осередку Національної спілки композиторів України до Запорізького Центру журналістської солідарності на зустріч з журналістами-переселенцями завітали яскраві представники професійних композиторів та виконавців нашого міста. Серед них Наталія Боєва, заслужений діяч мистецтв України, голова НСКУ,  Дмитро Савенко, заслужений діяч мистецтв України,  музичний керівник Запорізького муніципального театру танцю,  викладачі Запорізького фахового музичного коледжу ім. П.І. Майбороди - Валерій Колядюк, лауреат Міжнародних конкурсів, баяніст, Інна Гапон, народна артистка України, співачка, Ігор Горський, диригент та художній керівник камерного оркестру «Концертино».

Створення у 2012 році окремої творчої організації – Запорізького обласного осередку композиторів з побажаннями вірного служіння благородній справі ствердження ідеалів високої духовності привітало Правління Національної Спілки композиторів України в особі Мирослава Скорика, Лесі Дичко, Ігоря Щербакова. Надійшли побажання розвитку, натхнення та творчих звершень від колег Львівської, Полтавської, Одеської, Донецької НСКУ.

Діяльність Запорізького обласного осередку НСКУ за 10 років існування відзначилась   дев`ятьма концертними програмами «Композитори Запоріжжя запрошують…» та авторським концертом Наталії Боєвої.

Перший концерт, присвячений створенню обласного осередку композиторів, як згадує Ігор Горський, художній керівник та диригент програми, пройшов у великій залі Запорізького музичного училища ім. П. І. Майбороди (нині – музичний коледж). Програма була багатою за своїм образним змістом, оскільки творчі постаті композиторів - членів НСКУ - Наталії Боєвої, Миколи Попова, Дмитра Савенка, Вадима Симонова, Ганни Хазової, Валерія Колядюка - різнобічні та різножанрові.

За десятиліття існування Запорізького композиторського осередку натхнення і талант запорізьких авторів подарували слухачам ексклюзивні твори, які були першими зразками на Запоріжжі за жанровими ознаками. Серед них треба відзначити Перший концерт для оркестру Дмитра Савенка, Першу кантату на вірші українських поетів Ганни Хазової, Першу театралізовану музичну п`єсу для солістів, акторів театру та оркестру  та Перший концерт для органу з оркестром Наталії Боєвої, мюзикл для дітей та рок-оперу Миколи Попова.

Кожного року композитори Запоріжжя готують музичні свята та представляють городянам свої нові твори, запрошуючи до виконання видатних постатей українського мистецтва - солістів-інструменталістів та вокалістів. За цей час в унікальних концертах приймали участь Інна Гапон, Світлана Ремжина, Ілона Турчанінова, Віталій Соломянчук, Валентина Косташ, Богдана Півненко, Олександр Рукомойніков, Володимир Кот та багато інших відомих виконавців з різних міст України.

Особливі творчі стосунки склалися у запорізьких композиторів з Вячеславом Редею, народним артистом України, керівником, натхненним диригентом симфонічних програм, та колективом Академічного симфонічного оркестру філармонії. В жодному місті України не існує такої справжньої мистецької родини композиторів та музикантів.

Журналісти-переселенці отримали справжню насолоду від творчої зустрічі, де лунали «живі» співи Інни Гапон під акомпанімент авторки Наталії Боєвої та  фортепіанні імпровізації Дмитра Савенка. 

На разі наша талановита композиторська спільнота готується до камерного концерту, який планується провести у музичному коледжі.

Олена Морозова, фото Сергія Біжка

http://jerait.com