Служба заради безпеки людей

http://jerait.com

В прес-центрі ЗОО НСЖУ відбувся брифінг щодо підсумків роботи Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України впродовж п`яти місяців повномасштабної військової агресії росії проти України.

На зустріч з журналістами завітали Оксана Бекетова, голова правління Запорізької обласної організації ТЧХУ, Віталій Цибарєв, командир загону швидкого реагування ЗОО ТХЧУ, Юлія Баришева, начальник відділу зв`язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області, член секретаріату ЗОО НСЖУ, Лариса Ганжа, директор навчально-виховного комплексу «Запорізька Січ» військово-спортивного профілю, Тетяна Сорокіна, заступник начальника обласного Центру з гідрометеорології.

Оксана Бекетова розповіла медійникам про надпотужну роботу обласної організації Червоного Хреста, яка розпочалася з 24 лютого в цілодобовому режимі по всій території Запорізької області по різних напрямках, один з яких - надання гуманітарної допомоги нужденним, постраждалому від війни населенню України. В середньому обласний Червоний Хрест приймає кожного тижня до 60 тон гуманітарного вантажу.

Серед тих, хто потребує допомоги - внутрішньо переміщені з окупованих територій (ВПО), запоріжці, що залишились на самоті та в скрутному становищі, та мешканці області, які залишаються на окупованих територіях і в зоні ведення бойових дій. За п`ять місяців Червоним Хрестом надано допомогу 293,617 тисячам людей, з них 178,542 тисяч – ВПО. Роздано  близько 290 тисяч продуктових наборів та понад 190 тисяч гігієнічних наборів. 

Запорізькі журналісти щиро вдячні пані Оксані за увагу до потреб Запорізької обласної організації НСЖУ: 400 продуктових наборів отримали ветерани – 200 чоловік – та працюючи медівники, які сьогодні працюють на інформаційному фронті.

Другим напрямком діяльності запорізьких благодійників є евакуація населення з окупованих територій та доставка гуманітарних вантажів по цих напрямках. Майже 20 тисяч тон гуманітарного вантажу було мобілізовано, видано та відправлено в різні райони Запорізької області та мешканцям Маріуполя. А сьогодні актуальним є напрямок Херсонської області, куди регулярно прямують вантажі Червоного Хреста з медикаментами, дитячим харчуванням, засобами гігієни. 

Наразі більш як чотири з половиною тисячі людей евакуйовано та транспортовано волонтерами Червоного Хреста, в тому числі Загонами швидкого реагування. На сьогодні основним завданням волонтерів Загонів швидкого реагування є допомога в евакуації населення з «гарячих точок», доставка «гуманітарки» до небезпечних територій та допомога рятувальникам в місцях влучання ракет та снарядів. Командир запорізького загону Віталій Цибарєв розповів про супровід колон з Маріуполя та Бердянська, коли понад п`ять діб рашистські злочинці тримали евакуаційні автобуси, про обстріли та ризики при перевезенні вантажів до Гуляйпільської громади, Степногірська.

За сумлінне і добровільне служіння в ім`я безпеки та миру та активну громадську позицію Віталій Цибарєв був нагороджений ПОДЯКОЮ ГУ ДСНС України у Запорізькій області, яку під оплески присутніх вручила полковник Юлія Баришева.

Ще одним напрямком роботи обласної організації Червоного Хреста в умовах війни є просвітницька діяльність. Це навчання близько трьох тисяч людей навичкам надання першої допомоги, більше за тисячу - мінній небезпеці, надання психологічної допомоги для покращення емоційного самопочуття та  можливості впоратись зі стресом, якого зазнає сьогодні населення для трьох тисяч семисот постраждалих від війни. Для підтримки вразливих категорій ВПО видано понад вісімнадцять тисяч ваучерів «Сільпо» на суму 41 мільйон 100 тисяч гривень. Запущено роботу чатботу  у Телеграмканалі для надання інформації та відповідей з нагальних питань громадян. Відроджено патронажну службу Червоного Хреста для догляду за людьми з інвалідністю та самотніми мешканцями міста. Цією послугою скористалися вже 188 запоріжців. Величезні обсяги діяльності стали можливими завдяки  розгалуженої системи волонтерського руху по всій Запорізькій області – 320 волонтерів і 47 співробітників.

Представниця ГУ ДСНС України у Запорізькій області Юлія Баришева розповіла про роботу служби надзвичайних ситуацій в умовах війни. З початку агресії рятувальники здійснили 3,5 тисячі виїздів за сигналом «Тривога», ліквідували 4,5 тисячі пожеж, знаходять та ліквідовують вибухонебезпечні «пастки», які підступно лишає ворог. Наразі знешкоджено 1731 вибухонебезпечних предметів, 1712 набоїв, 19 кг вибухівки. Проводиться робота з розбору та відновленню зруйнованих будівель, покрівель житлових будинків. Здійснюється підвезення води до Гуляйпільського та Василівського районів – надано 150 тис. тон технічної та 21 тонна питної. Протягом дванадцяти годин минулої доби після негоди рятувальники визволили з багнюки та бездоріжжя 50 вантажівок та 200 легковиків з Енергодару. 

Зараз триває пожежонебезпечний період, надзвичайна пожежна небезпека 5-го класу у Запорізькій області викликана спекою та війною. Лише з початку 2022 року виникло 1053 пожежі в екосистемах, вогнем знищено 816 га природного середовища, що втричі більше за попередній період. Вогнеборці Запорізької області допомагають аграріям у битві за врожай. Так, на полях, де зростає наш хліб, згоріло понад 393 га. 25 пожеж ліквідовано. Лише за добу 31 липня рятувальниками ДСНС приборкано пожежу на трьох пшеничних полях площею 100 га під Пологами. Того ж дня ліквідовано загоряння складського резервуару з зерном площею 5 тис. кв.м у Василівському районі. Але, каже Юлія Баришева, як би не лютував ворог, а перемога буде за нами. Зморені – не скорені!

Про напрямки роботи по вихованню підростаючого покоління в дусі патріотизму та успіхи в цьому напрямку розповіла присутнім директорка воєнно-спортивного  дитячого комплексу комплексу «Запорозька Січ» Лариса Ганжа. 

Так, війна несе смерть, горе, руйнування. Але відповідальні служби допомагають зберегти життя, цілодобово несуть службу задля нашої безпеки. Професійно, злагоджено, швидко.

Олена Морозова, фото Юрія Зелінського

http://jerait.com