Переможемо разом!

http://jerait.com

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрили  виставковий проєкт «Бог між нами! Переможемо разом!». Презентували старовинні експозиції з архіву музею, роботи відомих сучасних художників, дитячі малюнки.

За задумом автора і куратора проєкту Валерія Твердохліба, проєкт стане майданчиком для розповідей багатьох учасників на тему участі Бога в нашому воєнному житті. Мистецький проєкт є частиною авторського фандрейзингового реставраційного проєкту «Врятуймо скарби разом!» художника-реставратора Валерія Твердохліба. Ще з 2009 року Валерій веде роботу з порятунку, консервації та популяризації сакральних творів Галичини. Щороку виставка доповнюється новими ексклюзивними експонатами. Та 2022 року всю експозицію довелося терміново евакуювати у безпечне місце. 

Виставка представлена в чотирьох залах другого поверху краєзнавчого музею: Перший зал: арт-проєкт «Бог між нами!» спільно з конкурсом «Для Бога я створю найкраще». Центральною частиною експозиції є рухоме «коло життя», на якому виставлені дерев’яні поліхромні скульптури святих XVIII-XIX ст. із колекції музею. У залі також є серія дитячих малюнків з міжнародного конкурсу «Для Бога я створю найкраще». 

Другий зал: експозиція «Ірпінь – секретики» художниці–реставраторки з Ірпеня Олени Кіслих-Приходько спільно з сакральним живописом Валерія Твердохліба. 

Центральна інсталяція символізує двір Ірпеня. «Ця інсталяція присвячена усім, щоб ми не забували, що цей жах можливий і його потрібно зупиняти. Ось був скверик, де ми гуляли, і він перетворюється на цвинтар. З цим треба якось жити: він має стати меморіалом або знову сквериком», – розповідає художниця.

У третьому залі художник Нікіта Тітов представив свою інсталяцію «Крила», яку присвятив усім загиблим на війні. Розповідає, що ідея створити таку інсталяцію з'явилася тоді, коли почув про смерть Романа Ратушного, з матір'ю якого приятилює художник.

«Через це з’явилась ідея «Крила» – як пам’ять про Романа і всіх, хто загинув за Україну. Вона присвячена всім, хто безневинно загинув. Це моя шана і пам’ять їм», – зазначив п. Тітов.

У четвертому залі міститься розширений інфоблок «Врятуймо скарби разом!» спільно з інсталяцією «Образи Світлих» Юрія Бакая. В цьому ж залі представлена модель волонтерства «ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ!» – проєкція важливості співпраці з активістами, громадськими організаціями заради збереження скарбів нації та перемоги.

Ірина Блажненко 

http://jerait.com