Наша творчість - на славу Батьківщині!

http://jerait.com

Своє професійне свято запорізькі медівники відзначили на розширеному засіданні Правління ЗОО НСЖУ. Напередодні, 15 травня, був оголошений творчий бліц-конкурс «І серце, і душу віддам за Україну», а на урочистому зібранні  найкращі патріотичні твори були представлені колегам і керівництву спілки. На засіданні також урочисто прийняли в члени НСЖУ Катерину Клочко, Ганну Логвиненко та Андрія Янченко - рятівників з прес-служби ГУ ГСЧС в Запорізькій області.

Роботи на творчий конкурс прислали 25 журналістів. До речі, як повідомила голова обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко, деякі учасники нині перебувають за межами Запоріжжя. Так, Олена Муха надіслала свій твір з Німеччини, Віталіна Дорошенко — з Литви, Оксана Гладій — з Естонії, Ганна Кулькова — з Польщі, Влада Сергіна — з Чернівців.

Для участі у конкурсі члени журі відібрали 14 творчих доробків. Як розповіла голова журі письменниця та журналістка Ганна Лупинос, роботи повинні були відповідати певним критеріям. Зокрема, відповідати темі конкурсу, бути написаними зараз, а не до війни, а також мати художнє та естетичне наповнення.

— Всі роботи були дуже емоційними, — поділилась Ганна Лупинос. — Не знаю, як чоловіки, але я читала і плакала.

Конкурс складався з  трьох  номінацій — «Кращий нарис», «Кращий есей», «Кращий поетичний твір».

Переможці у кожній номінації отримували особливу нагороду — «Журналістський вогонь» инсталацію із муранського скла, до якої додавалась грошова винагорода. Премії також отримали всі призери конкурсу. етеран журналістики Жан Кучмій свою винагороду попросив передати воїнам, які захищають Запорізький край.

В номінації «Кращий нарис» переможцем стала відома журналістка з Бердянська Вікторія Горбатко, яка евакуювалася з рідного міста і нині проживає у Запоріжжі. Свій твір Вікторія назвала «Мій світ розбився на уламки». Журналістка описала життя своєї сім”ї в окупованому місті, яке вони покинули, коли почалися затримання активістів та АТОвців: чоловік Вікторії — Володимир Смердов відомий в Україні пошуковець. Коли родина вже оказалася в небезпеці, окупанти штурмували дім Вікторії і Володимира, заїхали на подвір’я БТРом,  перевернули все в будинку і практично розтрощили його. 

Друге місце в цій номінації зайняла Олена Шевчук, яка написала низку нарисів про лікарів Запорізького військового шпиталю, які щодня рятують поранених бійців. Олена є офіційним волонтером цього медичного закладу Міністерства оборони, вона організовує допомогу як для пацієнтів, так і для персоналу. Наталія Кузьменко від імені правління НСЖУ вручила Олені Шевчук за її невтомну роботу у госпіталі  статуетку НСЖУ, так званий  журналістський «Оскар».

Третє місце розділили  нариси Віталіни Дорошенко-Москрвцевої та Оксани Гладій – журналісток, які зараз знаходяться в країнах Прибалтики і описують життя переселенців.

Для оцінки поетичних творів для членів журі основним критерієм був патріотизм. Переможцем в цій номінації став відомий запорізький журналіст і поет Пилип Юрик, який з 2014 року пише актуальні вірші, гуморески, байки, памфлети, тематично пов’язані з російською агресією проти України. Нещодавно Пилип Юрик видав чергову сатиричну збірку — «Чхаю на Пупу», яку присвятив відважним захисникам України.

Друге місце посів не менш відомий запорізький журналіст і поет Жан Кучмій, який видав вже до 30 збірок. Жан Анатолійович дитиною пережив Другу світову війну, а тепер, в свої поважні 85 років переживаю ще одну ворожу навалу. Ветеран зізнався, що, як би міг, то взяв автомат і піщов боронити країну. Але оскільки вік не дозволяє йому цього зробити, то він бореться з ворогом при допомозі слова. Свою грошову премію він віддав на допомогу ЗСУ.

Третє місце журі після жарких суперечок віддало Володимиру Віхляєву, якому надало перевагу перед не менш відомим майстром поетичного слова Миколою Білокопитовим.

В номінації «Кращий есей» переможцем став ветеран-журналіст Микола Бордюжа, який в своїх творчих роздумах пригадав, як у своєму післявоєнному дитинстві грав з  сільськими  хлопчаками у «війнушку», виклав свої сьогоденні переживання і закічив есей сакральним ствердженням – «Після цієї війни діти ніколи в війну грати не будуть…».  Друге місце — у тележурналіста-письменника Валентина Терлецького, який написав яркий захоплюючий  памфлет про свою любов до рідної Батьківщини.  Трете місце зайняла Інеса Атаманчук, з газети «МИГ», за роботу «Один день і все життя».

Спеціальні призи за свої творчі роботи отримали Олена Морозова та Едуард Бобровицький: його "Хроніки війни» були відзначені, як  справжній журналістський новинно-аналітичний та історичний літопис трагічних і героїчних подій в нашій країні, що почалися рано вранці 24 лютого і тривають вже 105 днів.

Музичний супровід церемонії нагородження забезпечив член журі, член НСЖУ, відомий композитор-пісняр Анатолій Сердюк. Анатолій викнав пісю «Боронимо свій рідний край» та презентував пісню, «Це моя Україна», яку вони написали з Жаном Кучмієм.

Заключним акордом урочистого засідання правління Запорізької обласної організації НСЖУ стало привітання генерального директора Запорізької обласної філармонії Ірини Конарєвої та чудовий виступ артистів козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці».

Ірина Конарєва вручила Подяки журналістам, які висвітлюють діяльність цього закладу культури, а старший контролер Наталія Борисенко передала смаколики, які по рецепту її бабусі виготовляють у  «філармонійній пиріжковий» для захисників Запорізького краю. 

З творчістю переможців всі зможуть ознайомитися на сайті «Журналіст» ЗОО НСЖУ.

Ірина Єгорова, Наталя Вадимова, фото Сергія Біжко

http://jerait.com