Журналістів навчили прийомам домедичної допомоги

http://jerait.com

Дві групи українських журналістів, серед яких була і головна редакторка газети «Запорізька правда»  Наталя Зворигіна із  Запоріжжя,  пройшли  тренінг з домедичної допомоги, який у Києві  блискуче провели тренерка із США Rianna Starheim та представник благодійного фонду  24.02.org  Роман Степанович.

- Цей фонд було засновано 24 лютого з метою забезпечення  термінової підтримки  журналістам та активним громадянам - тим відважним хлопцям та дівчатам, що роблять цю війну видимою. Свободі потрібні очі, - зазначив у вступному слові  Роман Степанович.

24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України і, без перебільшення, проти всієї Європи. З того часу російська армія щодня здійснює ракетні та артилерійські удари по житлових кварталах, об'єктах критичної та військової інфраструктури, а президент володимир путін загрожує світові ядерною зброєю. Щодня в Україні гинуть сотні безвинних громадян та військових, зазнають поранень мирні жителі, захисники та репортери. Щодня люди ризикують своїм життям, просто перебуваючи у себе вдома. Із країни виїхали вже більше мільйона людей.

- Ми – спільнота журналістів, фотографів, операторів, редакторів, які працюють в Україні – започаткували фонд «24.02» для допомоги в оснащенні репортерів та редакцій необхідним обладнанням та засобами захист, - уточнив  Роман Степанович.- Наразі адміністративні та фінансові операції фонду оброблює команда Zaborona Media Europe в Естонії та SaintJavellin в Канаді.

Провести  фаховий тренінг з надання  домедичної допомоги  в умовах ведення бойових дій або надзвичайних ситуацій для журналістів фонд запросив провідну фахівчиню – тренерку з парамедицини Rianna Starheim, яка працювала у багатьох гарячих точках, зокрема в Іраку, де  навчала американських військовиків прийомам надання допомоги  і самодопомоги.

Перше, на чому наполягала тренерка, це, коли є потреба надати допомогу колезі, який постраждав чи то від  поранення в результаті військових дій, чи від техногенної  катастрофи,  необхідність  пересвідчитися у власній безпеці. Далі вона подала алгоритм першочергових дій, спрямованих на збереження життя постраждалого і полегшення його страждань.

- Маємо викликати фахову медичну допомогу  і  забезпечити життєдіяльність  постраждалої людини, допоки  вона надійде, - наголосила тренерка.

Вона акцентувала увагу на необхідності зафіксувати шийні хребці з тим, щоб  в результаті травми не були  порушені нервові і судинні  зв’язки організму з головним мозком. Далі перевірити і за потреби звільнити прохідність дихальних шляхів і зафіксувати наявність вільного і самостійного  дихання постраждалого та пересвідчитися у циркуляції крові. При наявності кровотечі – в залежності від того, артеріальна вона чи венозна, накласти турнікет або ізраїльський бандаж.

Як зазначила Rianna Starheim, процес накладання турнікету може бути вкрай болючим для постраждалого, якщо він при свідомості. Втім, зупинити крововилив – питання збереження життя, а не втамування болю, наголосила тренерка  і запевнила, що як би не кричав поранений, треба затискати турнікет доти, доки не зупиниться кровотеча.

Всі необхідні для надання  домедичної допомоги засоби мають бути у наявності у персональній аптечці, наголосила тренерка. Тож вкрай важливим є необхідність  забезпечити кожного журналіста - репортера, фотокореспондента, телеоператора та інших медіапрацівників, які відбувають працювати у зоні бойових дій чи  у небезпечних умовах, такими засобами допомоги.  

Кожен учасник отримав тактичну аптечку, укомплектовану всіма необхідними для надання першої допомоги засобами. Журналісти могли потренуватися використовувати кожен засіб, щоб запам'ятати і не розгубитися. 

Аптечки для учасників  тренінгу надав фонд «24.02».

- Їх закупив спеціально для  українських журналістів американський фотокореспондент Brendan Hoffman, - розповів  Роман Степанович. -  Він продав  кілька своїх робіт на благодійному аукціоні у США і на виручені кошти придбав ці тактичні аптечки. Це зробив в пам’ять про свого друга і колегу, який нещодавно загинув тут  на війні в Україні. 

Тренінг організували Національна спілка журналістів України (НСЖУ), 24.02 Fund у партнерстві з ACOS Alliance, що об’єднує майже 130 новинних організацій, асоціацій журналістів-фрілансерів та груп.

http://jerait.com