Відбулася перша он-лайн зустріч

http://jerait.com

Студенти та викладачі факультету журналістики Запорізького національного університету, запорізькі медійники взяли участь у вебінарі «Висвітлення проблем Криму та конфліктів на пострадянській території для української та іноземної аудиторій». Захід є частиною онлайн-курсу для журналістів «У фокусі – КРИМ», який реалізує Національна спілка журналістів України у партнерстві з Європейською федерацією журналістів, і розповідає про досвід та методику висвітлення проблем окупованого українського півострова.

Програма циклу вебінарів розроблена спеціалістами Національної спілки журналістів України на чолі із авторитетним кримським журналістом, секретарем НСЖУ Миколою Семеною. Спікерами та медіатренерами є досвідчені журналісти, які мають досвід роботи в окупованому Криму та підготовки матеріалів про окупацію, спеціалісти Постійного Представництва Президента України в Криму та офісу «Кримської платформи», правники в галузі міжнародного права, експерти з проведення спеціальних інформаційних акцій, журналісти видань, які спеціалізуються на кримській проблематиці, активісти правозахисних організацій. 

У першій онлайн-зустрічі в рамках курсу взяли учать 167 слухачів. Це черговий рекорд начальних заходів НСЖУ.

Спікерка  Анастасія Магазова, українська журналістка з Берліну, розповідала про своє бачення, як зробити кримську тематику цікавою для міжнародної аудиторії. Потенційними темами про Крим, на думку Анастасії, є порушення прав людини, знищення свободи слова у Криму, санкції - як їх дотримуються та як вони впливають на економіку, екологічна ситуація на півострові та її наслідки для Криму, безпека у Чорноморському регіоні та мілітаризація півострова, життя національних меншин на півострові.

Про важливість кожної публікації та заяви у міжнародних медіа в долі репресованих на окупованій території громадян говорив Микола Семена, судилище над яким влаштовувала свого часу російська влада. Зараз пан Микола на волі, у Києві, та є секретарем НСЖУ та куратором цього кримського курсу Спілки.

Крім журналістів національних та регіональних медіа, активну участь у  зустрічі взяли студенти та викладачі журналістики Запорізького національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету та Таврійського національного університету. Слухачі, які візьмуть участь у вебінарах та пройдуть фінальне тестування, отримають відповідні сертифікати.

http://jerait.com