В Київі відбувся Пленум Правління Національної спілки журналістів України

http://jerait.com

Про хід виконання пріоритетних напрямів роботи Спілки в 2021 році - це безпека журналістів, захист трудових прав журналістів та Антикризова програма підтримки медіа - розповіли Сергій Томіленко, голова НСЖУ та відповідальний секретар Ліна Кущ.

В обговоренні  доповідей взяли участь голова Запорізької обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко, Ярослав Климович – голова Львівської обласної організації, Тетяна Калиновська, голова Черкаської спілки та секретар НСЖУ Михайло Семена.

Як зазначила в своєму виступі голова ЗОО НСЖУ Наталія Кузьменко, головною метою діяльності спілки є відстоювання прав журналістів на виконання своїх професійних обов’язків, захист від фізичного та морального насилля.

- Ми послідовно підтримуємо колектив газети «Запорізька правда», який вже другий рік поспіль бореться з депутатським корпусом обласної ради за право реформуватися і працювати. Звернення, зустрічі з депутатами, акції протесту, судовий захист в судах різних інстанцій (його, до речі, веде член НСЖУ, адвокат Л. Віслоух), нарешті, організація засідання профільного комітету Верховної Ради. На жаль, депутати поки що не виконують рішення суду. Тож, боротьба триває. 

Чимало зусиль витратила ЗОО НСЖУ і журналісти-телевізійники, щоб нормалізувати ситуацію на Суспільному. На жаль, всі акції протесту не тільки в Запоріжжі – по всій Україні, результату поки що не дали. 

Майже півроку тривала і епопея з недопуском журналістів не тільки на сесії, а і взагалі у приміщення Запорізької міської ради. Деякі депутати навіть вдалися до фізичного насильства. Довелося паралельно боротися за те, щоб по цих фактах відкрили кримінальні провадження, і водночас – працювати з депутатським корпусом, щоб призвати до порядку мера. Звернення до депутатів, зустрічі з фракціями, нарешті – Звернення до Верховної ради і Президента, до прокуратури.

В результаті, майже через півроку активних дій журналістської спільноти і громадськості, журналістів, хоч і з деякими нелогічними і незрозумілими  обмеженнями на сесії і засідання комісій Запорізької міської ради допускають. Міський голова  потрапив до списку «Ворогів преси».

Також відбулася зустріч з правоохоронцями, в компетенції яких перебувають ці питання. Було відкрито 11 кримінальних проваджень щодо перешкоджання журналістській діяльності і факту фізичного насильства. 8 з цих проваджень зараз перебувають на розгляді. ЗОО НСЖУ тримає ситуацію на контролі. Бо і в Мелітополі, і в Бердянську час від часу виникають ситуації, коли журналістам перешкоджають у виконані їх професійних обов'язків. Реагуємо жорстко і послідовно.

Наша організація приділяє постійну увагу професійному навчанню: залучаємо редакторів реформованих видань до навчання і семінарів Всеукраїнського масштабу як в Києві, так і в Запоріжжі. Цього року тренінги для журналістів провели в Запоріжжі працівники Інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення та радіо, Академія української преси, ЗОО НСЖУ організувала і провела семінари для керівників реформованих видань спільно з Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика та з юридичною фундацією стосовно захисту прав журналістів а юридичних питань розвитку реформованих ЗМІ, вівся постійний діалог з обласною дирекцією Укрпошти.

Продовжуємо щорічні благодійні акції – «Рука підтримки». Кошти, виручені на них, йдуть на підтримку журналістів. За час пандемії провели кілька спеціальних акцій «Рука підтримки» - матеріальна допомога працюючим журналістам, матеріальна підтримка ветеранів, спільні акції з обласним Комітетом Червоного Хреста, організація медичної допомоги тим, хто її потребує, підтримка молодих журналістів у вирішенні їхніх побутових проблем.

Про проведення звітно-виборчих конференцій регіональних організацій та З’їзду Національної спілки журналістів України присутнім доповіли голова НСЖУ Сергій Томіленко та голова Ревізійної Комісії НСЖУ Алла Малієнко. Згідно Уставу НСЖУ в квітні наступного року треба  скликати черговий з'їзд НСЖУ. Але пандемія корона вірусу може внести свої корективи у його проведення. Тому члени Правління НСЖУ проголосували за перенесення дати на 22 червня 2022 року. До цього часу в обласних організаціях повинні відбутися звітно-виборчі конференції. Також йшла мова про визначення порядку денного чергового з'їзду НСЖУ, про встановлення норми представництва від регіональних організаціях НСЖУ. Представляти Запорізьку обласну організацію на форумі по новим нормам будуть 5 делегатів. 

Запорізька обласна організація НСЖУ вже п’ятий рік поспіль визнана найкращою по результатах щорічного журналістського конкурсу, який цього року був присвячений 30-річчю Незалежності України. На Пленумі Сергій Томіленко вручив відзнаку Запорізької регіональної спілки Наталії Кузьменко (на фото).    

Поздоровляємо всіх журналістів області з достойною нагородою!

http://jerait.com