Новий театральний сезон розпочинає театр ім. В.Г. Магара

http://jerait.com

Осінь – пора врожаю.  Не встиг відкритися концертно-музичний сезон у Запорізькій обласній філармонії, як у прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ  зібралася на зустріч з журналістами  творча  та адміністративна група  театру  ім В.Г. Магара, щоб розказати про відкриття  93-го  театрального сезону.

Серед гостей Тетяна Лещова - головний режиссер театру, Лариса Сізінцова - заступник директора, заслужений працівник культури і Тамара Камлик - заступник директора Запорізького академічного обласного  українського  музично-драматичного  театру ім. В.Г. Магара.

Театру є чим пишатися. Кожного року, і цей, 93-й сезон, не буде виключенням, біля десяти нових робіт, в тому числі вистави, концерти, урочисті заходи. Більше, ніж 80 тисяч глядачів, біля 10 тисяч відвідувачів пільгових категорій, біля чотирьохсот вистав. Головне завдання театру не просто осучаснювати творчу діяльність, а одночасно і зберігати надбання - стару школу, передаючи свою майстерність молоді. Дев`ятнадцять випускників Запорізького Ннаціонального університету останнім часом поповнили трупу театру.

До відкриття 93-го театрального сезону вже на початку жовтня  на глядачів очікує прем’єра - театралізований концерт «Я кохаю…», французькі історії  режиссера - постановника і автора сценарію Тетяни Лещової. На сцені буде відбуватися pret-a-porter любові, горе і радощі – анатомія кохання. У концерті задіяно 45 акторів і артистів балету, лунатимуть мелодії сучасної французької естради.

Продовжить дивувати Мала сцена театру. Це моноспектаклі, що є справжнім випробуванням для кожного актора - і початківця, і досвідченого майстра. Можна буде насолодитися грою Анатолія Сиротенка та молодого талановитого актора Марка Первухіна  у виставі «На полі крові» Лесі Українки, режисер-постановник Тетяна Лещова.

Театр ім. В.Г. Магара бов`язково прийматиме участь у заходах, присвячених  святкуванню Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дню козацтва «Покрова на Хортиці», завітають у шпиталь та воїнську частину, авіаційний коледж. Запорізьки глядачі матимуть змогу побачити яскраве видовище «Неймовірна Україна». Протягом години перед очима постає вся історія України, починаючи з язичництва і до сучасних трагічних подій. У виставі задіяна вся трупа театру.

Не забувають у театрі і про дитячі постановки. 10 жовтня  відбудеться  прем’єра  ігрової програми «Baby Land» - унікальний простір  театру для дітей на різні тематики, сучасний погляд  на дитячі розважальні програми. В ігровій програмі «Babу Land»   діти стають не просто глядачами, а й безпосередніми учасниками дивовижних подій. Це унікальна  можливість  особистого спілкування  з акторами театру. Сюжетні костюми, декорації та музикальне оформлення - невід’ємна частина дитячого свята. 

У 93-му сезоні дітки зможуть подивитися вистави «Мауглі» Р. Кіплінга та «Аліса у Дивокраї» Л. Керолла, де складна класика стане доступною для малечі. А ще музичну казку «Котигорошко», «Попелюшка» Ш. Перро та інші.

І, звісно, до новорічних та різдвяних свят наймолодших глядачів чекає захоплююча прем`єра «Дуже солодка казка» режисера - постановника Тетяни Лещової і художника-постановника Віталія  Білика.

Розвиває театр гастрольну діяльність:  у м. Дніпрорудний  пройдуть дві вистави. У м. Миколаїв  театр прийме участь  у 12-тому фестивалі  «Людина, що грає», де покажуть спектакль одного актора, в якому зіграє молодий актор Сергій Саборжанський. 

До театру  у вересні завітали гості - колеги  Луганського обласного академічного українського  музично-драматичного театру з мюзіклом-детективом  «Ромео & Джульєтта» Вільяма Шекспіра у перекладі Андрія Андруховича, музика Тараса Луки.

А вже у жовтні Київський академічний театр Українського фольклору «Берегиня» зачарує запорізьких глядачів  драмою-містерією «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського. 

У планах театру багато різноманітних вистав. Серед них осучаснена казка для дітей та дорослих «Тітка Чарлея» режисера Олександра Іваненка, моновистава за творами Ліни Костенко та Олени Теліги та «Шевченкіада» - велика складна робота, присвячена всієї творчості Тараса Шевченка  у постаті філософа, поета, художника.

Олена Морозова , Світлана Костюк, фото Володимира Шеремета та Сергія Біжко

http://jerait.com