Журналістська солідарність – надійна зброя в боротьбі за свободу слова і демократію

http://jerait.com

Сьогодні - Міжнародний день солідарності журналістів. Його було проголошено в 1958 році за рішенням IV конгресу Міжнародної організації журналістів (МОЖ) – найстарішого і найбільшого інтернаціонального журналістського об’єднання у світі.

Дата 8 вересня була обрана не випадково, повідомляє Вікіпедія. Саме цього дня у 1943 році в Берліні був страчений фашистами чехословацький журналіст, літературний і театральний критик, публіцист, активіст чехословацької компартії Юліус Фучик. Його заарештувало гестапо у квітні 1942 року. У нацистських катівнях Юліус встиг написати книгу «Репортаж з петлею на шиї» (чес. Reportáž psaná na oprátce), за яку був посмертно в 1950 році удостоєний Міжнародної премії Миру.

Відзначаючи сьогодні День Міжнародної солідарності журналістів, правління Запорізької обласної організації НСЖУ, запорізькі медійники віддають шану пам’яті колегам, які загинули в різних куточках планети, виконуючі свій професійний обов’язок, залишившись до кінця вірними правді і демократії.

Ми також висловлюємо солідарність з кримськими та білоруськими журналістами, які піддаються гонінням влади, арештам та тортурам за свої переконання, за право чесно виконувати свою роботу. 

Тримаймося разом, колеги! Журналістська солідарність – надійна зброя в боротьбі за свободу слова і демократію.

Правління ЗОО НСЖУ

http://jerait.com