Майстер-клас для журналістів!

http://jerait.com

Майстер-клас з надання домедичної допомоги для журналістів Запоріжжя був проведений на території рятувальної станції в районі Правобережного пляжу.

Адже своєчасне та правильне надання першої домедичної допомоги не тільки рятує життя постраждалому, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджує розвиток тяжких ускладнень (шок, нагноєння рани, загальне зараження крові), зменшує втрату працездатності.

Враховуючи той факт, що часто представники засобів масової інформації опиняються одними із перших на місці події, випереджаючи екстрені служби, опанування журналістами навичок першої допомоги надважливе.

Це вже не перший аналогічний захід, який обласна організація НСЖУ традиційно організовує спільно з постійними партнерами – обласним комітетом Червоного Хреста, який, до речі, має сертифікат на надання першої домедичної допомоги (голова – Оксана Бекетова) та ГУ ДСНС України в Запорізькій області (керівник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ, полковник цивільного захисту Юлія Баришева). Однак цього разу коло проблем, що розглядалися під час майстер-класу, було значно ширшим, тож до постійних організаторів приєдналися також начальник Запорізької міської рятувально-водолазної служби Олександр Григор, інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Запорізькій області Вікторія Касьян та тренери-волонтери.

Під їх керівництвом журналісти опановували основами та практичними навичками надання першої допомоги при утопленні – спеціалісти показали їм, як відбувається сам процес спасіння та що треба робити, щоб допомогти постраждалому до приїзду швидкої допомоги.

Під час проведення майстер класу журналісти під керівництвом досвідчених тренерів вивчили та опрацювали на практиці методи допомоги постраждалим при тепловому ударі, опіках, інсультах та в результаті дорожньо-транспортних пригод. Для тренувань слугували спеціальні манекени та допоміжне приладдя, яке є в медичних аптечках, а також підручні матеріали, які можна використати, якщо спеціальних пристосувань немає. 

І, слід відзначити, що журналісти доволі вправно змогли виконати прийоми першої домедичної допомоги. Дається взнаки, що це не перший такий захід, і, отже, певні навички запорізькі «акули пера» вже мають. За що щиро вдячні нашим постійним партнерам – обласному комітету Червоного Хреста та ГУ ДСНС України в Запорізькій області. 

Світлана Костюк

Фото Юрія Зелінського

http://jerait.com