Індекс свободи преси: Україна – на 97 місті

http://jerait.com

Україна опинилася на 97 місці у рейтингу міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» (RSF) «Світовий індекс свободи преси 2021». Цьогорічну доповідь правозахисників було оприлюднено у вівторок, 20 квітня.

Таким чином, Україна опустилася у цьому рейтингу порівняно з минулим роком на одну позицію. Із посиланням на український Інститут масової інформації (ІМІ) в RSF повідомляють про більш ніж 170 випадків випадків застосування насильства щодо співробітників ЗМІ минулого року. Загалом ситуацію в Україні у правозахисній організації характеризують як «проблематичну», що є середньою з п'яти можливих оцінок у спектрі від «доброї» до «дуже поганої».

На сайті організації зазначається, що на погіршення ситуації зі свободою преси в Україні, як і в багатьох інших країнах, істотно пандемія. Водночас у RSF додають, що в українському випадку йдеться не про наслідки наступу урядів на свободу слова, а про «зростання соціальної напруженості та вираження ворожості до медіа», що були підживлені поширенням коронавірусу та протиепідемічними заходами. Правозахисники зазначають, що в Україні на журналістів нападали «роздратовані місцеві бізнесмени та перехожі».

http://jerait.com