Паркове мистецтво короля обох Сицилій

Rate this item
(3 votes)

Якось я поїхала із сестрою до центру Неаполя ВОМЕРО, де вона працює, ознайомитись із містом. «Звикай їздити сама», - сказала вона. Наступного разу я так і зроблю. Нам пощастило: ми натрапили на чудове місце відпочинку серед кам'яних джунглів, яке дбайливо зберігає держава.

Це величезний парк, званий вілла Флорідіана. Він знаходиться з боку передмість Мерджелліна та Кьяя. Коли 1816 року король обох Сицилій Фердинанд I Бурбонський купив землю з розташованою у ньому віллою XVIII століття, він задумав розбити тут парк. У наступні три роки  вілла була перебудована архітектором Антоніо Нікколіні, який надав їй неокласичного вигляду. Він же зайнявся й переплануванням садів, що оточували будівлю. А директор Неаполітанського ботанічного саду посадив у парку пальми, дуби, кипариси та безліч найрізноманітніших кольорів. Пізніше король подарував віллу своїй дружині герцогині Флоридії - Лючії Мільяччо Партанне, від якої вілла і успадкувала свою назву. Для неї вона служила літньою резиденцією.

Наразі на віллі розташований Національний музей кераміки Дукаді Мартіна, в якому виставлена шикарна колекція декоративних виробів – одна з найкращих в Італії.

Гуляючи парком, спускаючись вниз і піднімаючись вгору, захоплюючою колекцією звивистих доріжок і лісів, я побачила терасу парку, з якої відкривається дивовижний вид на все місто і неаполітанську затоку. А також невелике озерце із черепахами. Їх дуже багато, і  дружать вони  із золотими рибками.  Парк займає територію в 8 га, містить як елементи італійського, так і англійського садів. Тут тінисті ліси змінюються рівними алеями, з висадженими соснами, дубами та камеліями.

Ще одне спостереження. Парком гуляє багато кішок. Вони різнокольорові та лагідні. відвідувачи їх підгодовують.

Щоправда. прийдеться туди дістатися ще раз, щоб помилуватися виставкою музею кераміки. До неї я  так і не дійшла. Ось доїду наступного разу туди самостійно, і чекайте на розповідь про це.

Світлана Костюк

Read 215 times Last modified on Понеділок, 31 жовтня 2022 16:00

Latest from
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435