Буду летіти в Україну попереду літака

Rate this item
(1 Vote)

Про патріотизм судять не по словах, а по справах людини. І це не тільки гордість за рідну землю. Це готовність захищати інтереси насамперед країни. Повномасштабне вторгнення росії зумовило потужний сплеск патріотизму, коли кожен на своєму місці став захисником – у лавах воїнів чи волонтерів. Нині допомога армії особливо цінна, адже кожна добра справа наближає нашу велику перемогу.

У волонтерському центрі в Народному домі знайомлюся з родиною Ярослави і Тараса Туликів. Вони уже не вперше підсобляють волонтерам. Для придбання усього необхідного передають кошти, зібрані українцями канадського міста Саскатун. Пан Тарас народився в Канаді, але українське коріння змалку кликало його на Батьківщину. Краєзнавець, етнограф з душею справжнього українця, ще в Канаді став членом козацького товариства. У 1990-ті роки відвідував козацькі зібрання у Запоріжжі, активно досліджував історію українського козацтва, національно-визвольного руху. 

Мріяв знайти родину на Тернопільщині, відчути дух рідної землі. 1974 року вперше ступив на українську землю. Перші спроби знайти сліди прабабці й прадідуся на Тернопільщині були невдалими, але тоді пан Тарас знайшов свою долю – Ярославу. Не полишав надій віднайти рідних. У 1990-му в Коломиї нарешті вдалося познайомитися з нащадками роду: то був щасливий момент, подарований долею. 2003 року він приїхав до Ярослави у наше місто і залишився тут назавжди. Змінив своє справжнє ім’я Тері Роберт на українське – Тарас, і більшого щастя для себе не уявляє.

Уже сімнадцять років подружжя Туликів живе у добрі й злагоді, мають маленький будиночок, радіють власному ошатному подвір’ю, квітам, рідному небу. Мають багато друзів у Канаді, приймають їх щороку в себе. Війна в Україні нікого не залишила байдужим, українці в Канаді об’єдналися і допомагають, як можуть. Постійно надходить матеріальна допомога від українсько-канадського комітету міста Саскатун. Подружжя Туликів скеровує кошти у волонтерський центр у Народному домі, де добре знають потреби українських воїнів. Канадський комітет допомагає також коштами на медикаменти, військову амуніцію у різні міста України, в лікарні Києва. У вихідні організовують ярмарки-продажі, збирають кошти з допомогою бізнесу. 

На моє запитання про думки канадських друзів щодо ситуації в Україні, пані Ярослава каже: там неймовірно вболівають за Україну, цінують українські традиції, підтримують всі звичаї. Канадські українці вірять, що Україна здолає ворога, буде вільною, незалежною, квітучою державою. 

… Якось, коли вони гостювали у Саскатуні, пані Ярослава спитала свого Тараса: може ти хочеш тут залишитись? Може тут, де ти народився, тобі буде краще, комфортніше? На що він відповів: та ти що! Та я додому, в Україну, буду летіти попереду літака!

Справді, Україна – це земля, де живуть сильні і сміливі чоловіки, віддані і сильні духом жінки, де прапор має два кольори світу – небесний і сонячний. Віримо, що з такою кількістю патріотів Україна переможе у цій страшній війні, бо ніхто ніколи не зламає таких людей.

Керівниця волонтерського центру в Народному домі Галина Беля додає:

- Наш волонтерський центр щиро дякує канадським друзям за постійну матеріальну допомогу. Завдяки їм ми придбали дуже багато тканини, необхідної для потреб наших воїнів. Шиємо футболки, літні балаклави, розвантажувальні жилети, наколінники, підсумки на дві, три гранати та багато іншого. Передаємо безкоштовно всю амуніцію нашим захисникам, для них ця допомога дуже цінна. Війна триває, тож у нас усіх ще дуже багато роботи. Разом переможемо!

Розпитувала Валентина Близнюк

Read 436 times Last modified on Середа, 29 червня 2022 19:15

Latest from
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435