Шедеври архітектури Неаполю

Rate this item
(1 Vote)

Розпочинаю нову рубрику замальовок Неаполя. Так як я за основною професією будівельник, то я просто зачарована цим містом. Розповідатиму тільки про ті шедеври архитектури, де побувала і побачила їх сама. Отже.

Палац Маннахуоло

Палаццо Маннахуоло є одним із найуспішніших прикладів архітектури в стилі ліберті.  Будівлю було збудовано та спроектовано Джуліо Арата у співпраці з інженером Джоаккіно Меллуччі  та  власником  земельної ділянки  Джузеппе Маннахуоло  між 1909 та 1911 роками.  Я вважаю, дуже швидко та якісно збудували   (досі будівля стоїть у своїй красі)  завдяки використанню однієї з найсучасніших вже тоді технологій будівництва залізобетону.

З однієї з вулиць видно великий і красивий скляний фасад.

Крім того, палац простягається на п'ять поверхів у чотирьох будинках для використання житла і приватного  бізнесу.

А тепер  головна родзинка цього будинку, щоб побачити яку я сюди приїхала. Це центральні еліпсоїдальні сходи  і  вони єдині такі в місті Неаполь!  Розташовані в центральній частині будівлі з рельєфного мармуру та балюстрадою з кованого заліза. Це справжній шедевр архітектурного мистецтва, який я бачила, і захопилася магією та красою. Вміли їх будувати та гроші  були!

До речі, у 2017 році тут знімалися деякі сцени фільму «Наполі Велата» режисера Ферзана Озпетека.

Світлана Костюк, фото автора

Read 380 times Last modified on Неділя, 22 січня 2023 22:24

Latest from
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435