Все буде Україна!

Rate this item
(1 Vote)

У приміщенні краєзнавчого музею Калущини відбулася прем’єра надсучасної вистави «Все буде Україна!». Під час благодійної вистави про сучасні реалії української боротьби зібрали понад три тисячі гривень, які передадуть на потреби українських вояків.

Про основні моменти постановки розповіла Леся Піцик, режисерка й авторка ідеї вистави: «Ми з театром здійснили чотири документальні постановки на тему  вояків ООС (АТО): «Монологи війни», «Незламні», «Відчайдушні люди» і «Справжні». Ці вистави згодом я зібрала у документально-публіцистичну книгу «Про них і з ними», презентація якої відбулася в лютому цього року, якраз за кілька днів перед початком повномасштабного вторгнення ворожої росії». 

Далі була війна… Минали тижні, місяці… Творча та вразлива жінка читала багато дописів у соцмережах, дивилася новини та збирала вірші, роздуми поетів, вояків, рідних захисників, волонтерів, людей, які змушені були покинути свої домівки через війну та зараз живуть за кордоном. Ці дописи різні: трагічні, аналітичні, нейтральні й, навіть, гумористичні. На основі цих записів режисерка створила виставу «Все буде Україна!».

«Постановка складається з трьох частин: поетичної «А ти сій квіти…», в якій звучать вірші про війну 2022-го знаних і маловідомих українських поетів. Друга частина – гумористична: «Сміємося, отже не здаємося». У ній ми показали смішні, але героїчні епізоди війни. Скажімо, як вже легендарний 78-річний дідусь з Баштанки, що на Миколаївщині, вирішив самостійно боротися з російськими окупантами і «коктейлем Слава Україні»  спалив ворожий «Град». І третя частина – реальні історії війни з життя героїв-чоловіків, неймовірно мужніх жінок-військовополонених з Азовсталі, яких вороги змушували роздягатися та поголили голови, і навіть немовлят, народжених у бомбосховищах», – продовжує мисткиня.

У виставі взяли участь калуські актори театру «Легенда», троє внутрішньо переміщених осіб із Харківщини та Миколаївщини, ветеран ООС та школа мажореток, які виконали композицію «Хай буде весна!».

Дія вистави відбувається у волонтерському штабі, де герої постановки плетуть маскувальні сітки і поміж тим читають вірші, співають, розповідають страшні та смішні історії. Вистава поставлена так, що її можна грати в невеличких приміщеннях, на камерних сценах, адже у час війни великі зібрання людей – не на часі.

Під час благодійної вистави, за словами Лесі Піцик, вдалося зібрати понад 3 тисячі гривень, які будуть передані українським воякам.

Надалі учасники народного театру «Легенда» планують продовжити благодійні виступи,  під час яких будуть збирати кошти для ЗСУ. Вистави уже розплановані до кінця жовтня. Також прем’єру презентуватимуть і для вояків у госпіталях.

Сабіна Ружицька

Read 332 times Last modified on Неділя, 16 жовтня 2022 21:15

Latest from
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435