«Хора» - поезії-одкровення, поезії - сповідь душі

Оцените материал
(5 голосов)

Хора (з давньогрецької) - простір. Вмістилище всіх аналогій, метафор, архетипів. Вмістилище, яке концентрує в собі духовний зміст країни, культуру, національну ідентичність» 

Нова книга запорізького поета Олександра Медка, який стрімко увірвався в сучасну українську літературу, «Хора» – непересічна подія для читача. Збірка поезій «Хора» - про війну на сході України – хроніки і роздуми свідка цих подій, глибинне філософське осмислення нашого з вами буття, патріотизму та любові до рідної землі, які народжуються в новій високій якості в буремних подіях АТО.

Це книга – про гірку правду війни та воїнів добра і справедливості, українських лицарів, які пішли боронити рідний край. Це поезії про любов до України, про глибиннє розуміння суті та єства того, що відбувається з нами сьогодні. АТО проходить через серце кожного з нас, гартує дух, повертає до найголовніших істин, до смислу життя. 

На зламі двох епох – потворності й краси

йде перезавантаження програми,

Як тиш після грози – виносять образи,

І вже ти сам у спорожнілім храмі.

Народе мій – буремні голоси

Поміж війни і вкраденого миру,

Поміж осанн й осінніх голосінь

Коловорот зневір’я всіх і віри.

Йде причащання хлібом і вином:,

Людською кров’ю і жертовним тілом,

І вже новий складається геном,

В якому дух і гідність – ціле.

Образи поета крають серце, та викликають не тільки біль і сум, формують віру в нашу перемогу в боротьбі за свободу і незалежність, у єдину Україну, в її щасливу долю, - відзначив на презентації збірки «Хора» один з воїнів АТО. До речі, практично весь тираж книги Олександр Медко, образно кажучи, відправив «на передову, подарував українським воїнам-захисникам, її рядки цитують напам’ять бійці і волонтери, про що посвідчила і презентація збірки, яка відбулася за їх участю і при широкому загалі читачів в прес-центрі Запорізької обласної організації НСЖУ.

І не вмерли, і не вмруть

всі брати по зброї:

ні бійці січневих Крут,

ні АТО герої.

Згинуть вороги й кати.

Вір, козак, у силу.

Не поляжеш двічі ти

у одну могилу.

Хай веде тебе у бій

Ціль невідворотна,

Прапор жовто-голубий

І Небесна сотня.

Вічна слава і любов

Кращих обирають.

В нас тече козацька кров:

Сильні не вмирають.

Книга ілюстрована прекрасними оригінальними фотографіями із зони АТО, портретами бійців-добровольців і воїнів українського війська, глибоке враження на читачів справляють і картини степів, сіл та містечок, де пройшла війна, де і нині вона триває. АТО проходить через серце поета.

Валентина Бистрова

Прочитано 904 раз Последнее изменение Пятница, 28 Июль 2017 13:34

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435