Світ через об’єктив

http://jerait.com

В Запорізький Центр журналістської солідарності завітали досвідчені відомі фотокореспонденти Сергій Біжко і Юрій Зелінський, щоб провели тренінг для запорізьких медійників. Хлопці пройшли довгий творчий шлях в пресі, Сергій працював в газетах «Комсомолець Запоріжжя», «Индустиальное Запорожье»,  Юрій – в «Запорізькій правді» -  медійникам добре знайомі  їх  світлини різних часів, тому вони з задоволенням слухали про секрети майстерності від колег.

- Завдяки цифровим фотоапаратам і смартфонам сьогодні кожен бажаючий може зафіксувати будь-яку подію. Та щоб отримати якісне фото, потрібно врахувати деякі моменти, - наголосив Сергій Біжко. - Зокрема, слід приділяти увагу освітленню приміщення, враховувати розташування предметів, звертати увагу на деталі, правильно кадрувати світлину та не забувати про правило золотого перерізу   при портретній зйомці. Фотографувати бажано частіше, кожен день робити багато знімків, щоб можна було відібрати кращі з них.

Чималий досвід у фотосправі має і Юрій Зелінський.

- Під час фотозйомки, - говорить Юрій, - необхідно слідкувати за тим, щоб в кадр не потрапили зайві предмети. Якщо вирішили зняти пейзаж, бажано робити акцент на деталях, що відразу «чіпляють» увагу. Порадив Юрій і як краще фотографувати великі об'єкти, як тримати горизонт, вибирати ракурс і тримати рівновагу в кадрі.

Журналісти-переселенці з великою цікавістю переглянули чудові фотокартини Сергія Біжка і Юрія Зелінського на великому екрані, завдяки обладнанню, що передали запорізькому ЦЖС колеги з Норвегії.

– Те, що  ми побачили, дуже вразило, - каже тележурналіст «TVERDO.TV» з Маріуполя В’ячеслав Твердохлеб.  - Навіть якщо не всім вдасться досягти такої високої майстерності, отримані рекомендації стануть журналістам у пригоді. Ми всі сьогодні буквально не розлучаємось з фотокамерами, бо кожну мить треба фіксувати події для історії війни, щоб зберегти для прийдешніх поколінь літопис боротьби нашого народу з загарбниками.

На завершення заходу присутні переглянули тревел-фільм «Подорож по Баварії», що зняла співкоординаторка ЦЖС Валентина Манжура, яка тільки-но повернулась з мандрівки цією країною.

Наталія Вадимова, Нина Деркач, фото Дар’ї Зирянової 

http://jerait.com