«Трудова слава» підтримує інформаційний фронт!

http://jerait.com

Минуло трохи більше місяця як побачив світ перший спеціальний випуск Оріхівської газети «Трудова слава», який вийшов за підтримки Національної спілки журналістів України та Запорізького центру журналістської солідарності.

Розповідає редактор газети Світлана Карпенко:

- І ось знову ми прямуємо на Оріхівщину з другим номером  нашої газети.  Їдемо разом з журналістами Другого каналу Німецького телебачення  -  Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF)   та рятувальниками, які постійно нас підтримують та підставляють своє міцне плече на інформаційному фронті.

Цього разу  вдалося збільшити обсяг газети з 4 до 8 сторінок,  тираж - до 3000  та доставити до всіх п’яти громад колишнього Оріхівського, а нині Пологівського району: Оріхівської, Преображенської, Малотокмачанської, Таврійської, Комишуваської. Всі ці  громади потерпають від ворожих  обстрілів... Але всюди на території залишаються люди.

До речі, у Пологівському районі «Трудова слава» - єдине видання з семи  місцевих газет, що відновило вихід. 

Хвилюючою була зустріч із земляками-оріхівчанами в місцевій пожежній частині. Рятувальники постійно доставляють для місцевих мешканців питну воду та хліб. А цього разу кожному дісталося по кілька екземплярів газети. Земляки раділи «Трудовій славі». Адже це невід’ємна частина Оріхівського краю.  Обнімали, плакали... і говорили, як важливо для них отримати рідну районку.

Колектив редакції вдячний всім, хто підтримує сьогодні наше маленьке локальне медіа: українським колегам — голові НСЖУ Сергію Томіленку, нашій землячці, директорці Асоціації незалежних регіональних видавців України Оксані Бровко, головній редакторці видання «Заборона» Катерині Сергацковій, міжнародним партнерам, колегам-друзям із Запорізького центру журналістської солідарності,  землякам-читачам з рідної Оріхівщини! Завдяки вам журналісти «Трудової слави» працюють, тримають свій інформаційний фронт і мають надію на майбутнє!

А в той час, коли Світлана розповсюджувала «Трудову славу» на оріхівський землі, в Запорізькому Центрі журналістської солідарності її з нетерпінням чекали колеги-журналісти.

– Як приємно тримати в руках свіжий номер газети, - каже секретар НСЖУ Людмила Долженко, - перший номер був дуже цікавий. Тоді ми запросили Світлану до нас, на етер віжн-радіо «На дотик», де вона розповіла, як створювався перший номер, які зусилля було докладено багатьма людьми, щоб  видання знову побачило світ. І тепер будемо раді бачити редакторку у нас в студії.  

Головними темами номера стали долі переселенців-земляків, діяльність громадських організацій та пресічних людей Оріхівщини, котрі лишилися на території та допомагають своїм землякам і воїнам-захисникам. В газеті також - кілька цікавих інтерв'ю: з начальником Оріхівської міської військової адміністрації, котра почала працювати  більше місяця тому; старостами Новотроїцького, Омельницького старостинських округів. Є  важлива інформація для тих  мешканців Оріхівської громади, в кого пошкоджене та зруйноване житло, аби в майбутньому отримати компенсацію Про все, що стосується цього питання, розмова з керівником центру. І ще багато всього, що буде корисним для людей, які опинились на фронтовій території.

Наталія Вадимова, фото Анни Логвиненко та Дар’ї Зирянової

http://jerait.com