Парад вишиванок у Запорізькому Центрі журналістської солідарності

http://jerait.com

Справжній парад вишиванок відбувся в Запорізькому Центрі журналістської солідарності в Міжнародний день вишиванки. У дружньому колі тут зібралися медійники з окупованих територій та міські представники різних ЗМІ, всі одягнуті в чудові різнокольорові сорочки, прикрашені орнаментованою вишивкою в традиційних національних візерунках.

Свято відкрила співкоординаторка ЦЖС Валентина Манжура, яка прочитала пронизливий вірш, що написала напередодні вечором. 

Про історію та секрети української вишивки розказали загалу майстрині з ГО «Запорозькі берегині» - журналістка Олена Шевчук та Людмила Гармаш, які за рік з початку війни зробили багато рушників, пасхальних яєць, кукол-мотанок і інших патріотичних прикрас. 

У цей же день, після зустрічі з журналістами, Берегині вітали своїми обереговими писанками мамочок-породіль в перинатальному центрі. Двадцять одній новонародженій дитині подарували свої вишиті з молитвами писанки. Наші медійниці теж передали свої рукотворні вироби для немовлят та батьків – патріотичні стрічки та маки Перемоги, які виготовили під керівництвом Алли Шамрай

- Сьогодні у мене непростий день! – каже Алла Шамрай, радіожурналістка з Енергодару. - І сльози, і радість - всі почуття вкупі! Як завжди, в таких ситуаціях, підтримує Запорізькій Центр журналістської солідарності. Я тут живу, відроджуюсь, щоб повернутись додому сильною! Тут мої нові друзі. Такі ж як і я, ті кого вигнала з дому проклята війна, і запорізькі журналісти.  

Наші неперевершені майстрині  розповіли про свою волонтерську роботу, про українські обереги. А ще я сьогодні долучилася кількома стібкам  до колективного вишивання Герба України, яке започаткували Берегині,  опанувала швидесенько новий для себе вид вишивки. 

Емоції переповнювали віх і ми не стримували ні радості, ні сліз, коли співали знані на Запоріжжі, і не тільки,  потужні музики з народно-вокального ансамблю «Пернач»!  Всі  мали нагоду насолодитись українськими піснями, поспілкуватись з артистами, перейнятись їхніми проблемами і успіхами.

-  Як чудово, що Запорізький Центр журналістської солідарності не залишився осторонь Дня вишиванки, - ділиться враженнями Людмила Долженко, секретар НСЖУ. - Ми зібралися усі разом - і місцеві медійники і журналісти-переселенці, щоб відзначити цей важливий для кожного українця день. Дякую координаторам ЦЖС, що організували таке прекрасне свято. Спасибі, що обʼєднали і допомогли на деякий час відволіктися від напружених тривожних буднів прифронтового міста і трішки відпочити душею.

Завершився Парад вишиванок за святковим щедрим столом зі смаколиками, які приготували для гостей журналістки-переселенки, та українськими народними піснями, які всі співали разом!

Наталія Вадимова, фото Дар’ї Зирянової

http://jerait.com