Прокидайтеся, новий сезон у філармонії вже розпочався!

http://jerait.com

До прес-центру «Журналіст» ЗОО НСЖУ на зустріч з пресою із журналістами завітали завжди очікувані та цікаві гості з Запорізької обласної філармонії: Світлана Івко, заступник генерального директора, Вячеслав Редя, головний диригент академічного симфонічного оркестру, народний артист України, Сергій Чорногор, художній керівник- головний хормейстер академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», заслужений артист України, Юлія Дар`їна, керівник літературно-драматургічної частини.

Цьогоріч у  вересні розпочалися концертний сезон 2021-2022. 82-й концертний та 65-й симфонічний сезони філармонії, як завжди, тут обіцяють здивувати глядачів насиченими різножанровими культурно-творчими проектами та прем`єрами. 

Вже відлунав концерт - презентація спільного мистецького проекту Запорізької обласної філармонії та Національної концертної агенції «UKR Artist» «Скорик. Мусоргський» в рамках Всеукраїнського фестивалю «Скорик. Post Scriptum» за участі яскравих солістів молодої генерації - солістки Національної опери України Тетяни Ганіної, піаністів Ганни Сагалової, заслуженої артистки України та Максима Шадька, стипендіата Президента України, саксофоніста – віртуоза з Японії Кента Ігараші. За диригентським пультом Запорізького академічного симфонічного оркестру – народний артист України В`ячеслав Редя та лауреат міжнародних конкурсів Надія Другова.

Вже відбувся концерт симфонічного оркестру в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Музика ПростоНеба» на відкритому майданчику Центрального парку культури та відпочинку «Дубовий гай».

А попереду, у вересні, гранд-концерт за участю відомих солістів та колективів філармонії до відкриття 82-го концертного сезону. Відкриття 65-го симфонічного сезону, у програмі якого  прозвучить  Симфонія № 3 «Органна» К. Сен-Санса у виконанні Ілони Турчанінової, заслуженої артистки України, і   Концерт Е. Гріга для фортепіано з оркестром, солістка -  лауреат міжнародних конкурсів Кім Барб`є (фортепіано,Франція).

Буде продовжено творчий проект «Мистецькі зустрічі у камерній залі» по середах. Всіх шанувальників старовинної музики  чекає прем`єра вишуканої музичної програми «Старовинні мініатюри», а творчості Ігоря Поклада -  програма «Сім відтінків музики».

В рамках проекту «Дві філармонії – одна країна» слухачі познайомляться  з гостями з Кировоградської філармонії -  лауреатом міжнародних конкурсів інструментальним ансамблем музикантів-віртуозів «Єлісавет-ретро», а артисти Запорізької філармонії навзаєм завітають на гастролі в м. Кропивницький.

Мистецький проект «Філармонія-дітям», дуже популярний у нашому місті. Підготовлена низка  прем`єр та музичних родзинок. Вже у вересні діточок чекає презентація програми «Правила дорожнього руху. AMONG US», де в цікавій інтерактивній музичній формі артисти донесуть актуальну тему. На юних глядачів чекає знайомство з музичною культурою сонячної Іспанії в циклі концертних програм «Велика музика великих країн». Підготували свої козацькі програми для дітей і ансамбль «Запорожці».

Популярними залишаються екскурсії по філармонії, де школярі знайомляться з артистами та музичними інструментами, мають змогу бути присутніми  на репетиціях. Робота з музичного виховання дітей та молоді набуває нового контенту. В цьому році учнів музичних шкіл, шкіл мистецтв очікують нові творчі зустрічі. Так, студенти Запорізького музичного училища ім. Платона Майбороди матимуть змогу стажуватися у  філармонії.

Козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» в цьому сезоні планує оновити репертуар, в якому зазвучать жартівливі та ліричні пісні, танці народів світу, серед яких угорські, польські, румунські, як водиться, у нових яскравих концертних костюмах. Оновлюється у «Запорожців» і дитяча програма: казки та концерт до свята святого Миколая.

У цьому сезоні очікується багато гастрольних виконавців, серед яких яскравий скрипаль зі Львова Назарій Пилатюк. 

У листопаді відбудеться концерт  «Великому маестро» на вшанування пам`яті диригента Вадима Гнєдаша за участі його учнів-диригентів, серед яких і Вячеслав Редя.

У рубриці «Запорізькі композиторі запрошують» відбудеться авторський вечір Наталії Боєвої, голови ЗОО Національної  Спілки композиторів України.

І обов`язково нас запросить маестро Вячеслав Редя у свій День народження! 

Нашій філармонії є чим дивувати. Тож, побажаємо втілення всіх творчих планів і ніяких локдаунів!

Олена Морозова, фото Юрія Зелінського

http://jerait.com