Місія журналіста - донести, місія письменника - творити

Rate this item
(1 Vote)

В Університеті Короля Данила відбулося бінарне заняття на тему «На межі літератури та журналістики». Його провели професор  кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю УКД Іван Ципердюк та сучасний український письменник Тарас Прохасько.

У форматі діалогу студенти та викладачі ставили запитання письменнику й обговорювали наративи та сучасні виклики журналістики й літератури. Тарас Прохасько розповів студентам про літературу й журналістику, чим вони відрізняються й де доповнюють одна одну, ділився своїми письменницькими «таємницями» й давав поради про те, як не боятися писати. Місія журналіста - донести, місія письменника - творити. Література, на думку письменника, є швидше ставленням запитань, а не відповідями. Натомість журналістика несе в собі відповіді на питання «що, де, коли».

Одне із запитань, яке прозвучало під час зустрічі, було від кандидата історичних наук Василя Жупника, який поцікавився в Тараса Прохаська його ставленням до продажних журналістів.

- Вважаю, що є журналісти, яким просто приємно це робити. Навіть не лише заради нагороди, а й для особистого комфорту. Як стати своїм у певному колі — знайти кого обговорювати, поопускати того, кого не любить оточення. Я погано ставлюся до продажних журналістів, але розумію, що  журналістська етика вона не може бути законодавчою. Вона існує на базі особистих цінностей. Тому поганий журналіст, відповідно, володіє не дуже хорошими людськими якостями”, — відповів Тарас Прохасько.

Ірина Блаженко

Read 397 times Last modified on Четвер, 13 жовтня 2022 22:26

Latest from
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435