Як відпочити та відновити здоров`я у воєнний час?

http://jerait.com

Запорізький центр журналістської солідарності, який опікується  вимушеними журналістами переселенцями з окупованих територій, проводить дуже багато заходів з різною тематикою і формою, в тому числі навчальні, просвітницькі, культурні та пізнавальні.  Цього разу темою зустрічі у пресцентрі стало здоров’я. Перенесені страждання під час окупації негативно  позначилися не тільки на  психологічному, а й на фізичному стані переселенців.

Про можливостями профілактики та лікування цілої низки хронічних хвороб з покращенням або повною реабілітацією на зустрічі з медійниками  розповів Ярослав Мандрика, кандидат медичних наук, генеральний директор - головний лікар санаторію «Березовий гай». Здравниця входить до комплексу «Миргород-Курорт», розташованого на березі річки Хорол в місті Миргород, найбільш екологічно чистій зоні нашої країни, серед соснового бору та березового гаю.

Курорту  вже понад 100 років. Ще на початку минулого сторіччя в 1912  зусиллями Івана Зубковського, генерала від медицини, з глибини 700 метрів була добута перша вода дивної чистоти і надзвичайних лікарських властивостей. Зі свердловини вдарив потужний фонтан солоноватого присмаку. А невдовзі місцеві жителі помітили, що після купання швидко загоювалися рани, зникала ломота у суглобах, покращувалось самопочуття. І ще у 1918 році на базі родовища було відкрито водолікарню, вода якої схожа за якостями та набором мінералів на води відомих курортів Баден-Бадена, Аахена.

- Миргородський курорт розвивався і в 1983 році за ініціативи головного лікаря санаторію «Березовий гай» Андрія Яковича Мандрики, мого батька,  відкривається ендокринологічне відділення, основним напрямком якого є діагностика і лікування цукрового діабету, -   розповідає Ярослав, наступник і син, який сам за фахом ендокринолог і захистив кандидатську дисертацію саме з цього напрямку.

Цукровий діабет у дорослих та дітей називають «чумою ХХІ сторіччя». Він прогресує в геометричній прогресії, захоплює більш молоді верстви населення і налічує лише в нашій країні понад мільйон хворих.

- На початку 2000-х батькові вдалось залучити до проблеми лікування діабетичної хвороби німецьких партнерів, які завдяки співпраці з НДІ ендокринології та обміну речовин ім. Комісаренка (Україна) та німецьких клінік розробили унікальні методики, осучаснили схеми лікування і діагностики та відкрили на базі санаторію спільний медично-лікувальний центр, - продовжує пан Ярослав.

З 2008 року санаторій «Березовий гай» є національним лідером в лікуванні цукрового діабету у дорослих та дітей, добре відомий не лише в Україні, а й за кордоном. Завдяки поєднанню власних та світових технологій, наукових розробок німецьких і українських фахівців, комплексу найсучаснішого обладнання та впровадженню унікальної програми «Школа життя з діабетом» оздоровниця «Березовий гай» стає центром національного рівня високоефективної реабілітації хворих на діабет. Сьогодні навіть іноземні партнери визнають, що такої наповнюваності обладнання та ефективних методик, зібраних в одній оздоровниці, немає навіть в кращих європейських клініках. Цей комплекс включає  найсучаснішу лікувально-діагностичну базу, тому відпочиваючим не треба «тягнути» з собою купу аналізів, бо повне медичне обстеження за допомогою кваліфікованих лікарів  та новітнього діагностичного обладнання світових виробників в клінічній, біохімічній, бактеріологічній та імунологічній лабораторіях входить до переліку послуг путівки.

Основними лікувальними чинниками курорту є слабомінералізована хлоридно-натрієва вода «Миргородська» на кшталт відомої та популярної «Боржомі», торфогрязелікування, застосування бішофіту з місцевих родовищ, апаратна фізіотерапія, синглентно-киснева терапія, лімфодренаж то що. Водогрязелікарня оздоровниці визнана найкращою в Україні. 

- До складу «Миргород-Курорту» входить чотири санаторія, однак, у зв`язку з повномасштабною війною, яка торкнулась всього в нашій країні, курортна галузь переживає скрутні часи. На сьогодні працюючим залишився лише санаторій «Березовий гай», який об`єднав у своїй роботі різноманітні напрямки в реабілітації хронічних хвороб, розширивши їхній перелік, Спеціалізується здравниця і на лікуванні ендокринологічних захворювань, щитоподібної залози, органів травлення, опорно-рухового апарату, на реабілітації після перенесених операцій  ШКТ та серцево-судинних захворювань, інсультів.  –  каже  головний лікар.

Санаторій «Березовий гай» розрахований майже на 500 відпочиваючих, працює протягом всього року, має безперебійне електро- та водопостачання, зв'язок та укриття.  

Ярослав Мандрика відповів на чисельні актуальні запитання, наприклад, Антоніну Букреєву, журналістку-переселенку з Якимівки, зацікавилась  фінансовою можливостю відпочинку:

- Як людям з невеликими статками можна пройти реабілітацію важких хвороб? Зрозуміло, що санаторій не в змозі вирішувати економічні проблеми. Потрібна державна програма підтримки хворих, щоби надати можливість лікування пересічним українцям і водночас не дати зачинитися санаторію. 

- Великою проблемою зараз є відсутність державного фінансування путівок, яка у минулі роки складала до 70%,  тому важливий напрямок у боротьбі за здоров`я нації на межі виживання. Але нам  вдалося зберегти всіх лікарів, які на підставі повного медичного обстеження  призначають індивідуальне ефективне лікування, - відповів Ярослав Мандрика.

- Чи існує пільгова програма оздоровлення для ВПО? -  запитала Валентина Авєріна, журналістка з Лисичанська.

У відповідь пан Ярослав розповів, що для внутрішньо переміщених, за наявності посвідчення, діють чутливі знижки. 

З урахуванням цін на курс лікування пропонуються декілька варіантів розміщення відпочиваючих санаторію від економ пропозиції до класу «люкс». Також, треба знати, що до ціни путівки входить проживання, дієтичне харчування від трьох до шести разів на день, діагностика та лікування. І не можна забувати, що саме в цьому санаторії спеціалістам вдалося створити всі умови, щоб забезпечити реальний результат в покращенні здоров`я пацієнтів.

Олена Морозова

http://jerait.com