Вони знищують не тільки життя, а й історію та культуру

Rate this item
(0 votes)

В Університеті Короля Данила відбулася зустріч із президентом Фонду Цілей Сталого Розвитку ООН і послом Болонського центру ЮНЕСКО Мауріціо Аронікою та директором Італійського інституту культури в Києві, аташе з питань культури Посольства Італії в Україні Едоардо Крізафуллі.

Мауріціо Ароніка розповів, що напередодні повномасштабного вторгнення в Україну був у Києві з робочими питаннями. 

“У мене було відчуття, наче хтось окуповує моє серце, мою домівку і першим рішенням було допомагати моїм друзям, колегам”, — згадує посол. 

Першими кроками після кількох годин по оголошенні повномасштабної війни була відправка гуманітарної допомоги, а також організація пунктів прийому для людей, які тікають від війни. Допомогу ініціювали не тільки в Італії, рідній країні Мауріціо, а й по всій Європі. Це рішення було не тільки емоційним, як поділився чоловік, а й прагматичним.  

“Це не моя країна, але я відчуваю, що стаю її частиною”, — говорить Мауріціо Ароніка. 

Зокрема, посол розповів про проєкти, які реалізовував в Україні. Наприклад, ініціатива “Вільні від глютену”, що допомагала людям, які страждають від харчової непереносимості глютену. Схожу ініціативу проводили в Грузії, Молдові.  Центром цього проєкту був Маріуполь, який зараз є передовою на цій війні. У цьому місті Мауріціо ініціював створення просторів, де діти могли б творчо себе виявляти.

В Івано-Франківську з місією Мауріціо Ароніка побував у липні 2021-го й після тієї поїздки пропагував поширення косівського керамічного мистецтва.

“А згодом 24 лютого. Ті самі руйнування, що в Чечні, Грузії, Сирії прийшли в Україну. Вони знищують не тільки життя, а й історію та культуру. В російській пропаганді Україна не існує, як суверенна країна з власною айдентикою, та це не так!”. 

Студенство, викладачі й інші учасники заходу могли задати Мауріціо Ароніці й Едоардо Крізафуллі запитання. Однією з основних тем обговорення стали об’єкти спадщини ЮНЕСКО в Україні та відбудова об’єктів архітектури, які постраждали внаслідок російської агресії. Едоардо Крізафуллі відповів, що всі викрадені та присвоєні музейні пам’ятки зафіксовані та пообіцяв, що їх обов’язково повернуть в Україну. 

“Як писав наш відоміший італійський поет Данте: “Культура — це хліб ангелів”.  Я до того, що культура — це надзвичайно важливо і нам потрібно її берегти для майбутніх поколінь”, — сказав Едоардо Крізафуллі.

Також під час зустрічі ректорат університету вручив Мауріціо Ароніці звання почесного доктора Університету Короля Данила.  

Ірина Блаженко

Read 575 times Last modified on Понеділок, 13 березня 2023 13:01