Свічки пам’яті в Неаполі

Rate this item
(1 Vote)

По всій Італії у великих містах  як от  у Турині, Римі та Неаполі прокотилися жовто-блакитні маніфестації українських громад у річницю повномасштабного вторгнення російської армії до нашої рідної країни - України.

Я взяла участь у заході, який організувала українська громада у місті Неаполі під гаслом «Свічка пам'яті». На площу Гарібальді прийшли  понад 2000 українців запалити свічку пам'яті за тих, кого забрала клята війна з російськими загарбниками на території нашої України з 2014 року та підтримати український народ, який постраждав від російських бомбардувань та окупації деяких регіонів.

Коли на площі зібралося чимало українців, до них звернулася організатор ходи Роксолана Драгумарас із промовою двома мовами -українською та італійською. Вона урочисто і полум'яно пояснила мету заходу, окреслила минулий рік війни з росією і висловила подяку уряду Італії за велику допомогу українцям та їхнім дітям, які приїхали сховатися від війни.

На заході було багато місцевих кореспондентів та фотокорів. Все відбувалося злагоджено, урочисто, проникливо та красиво. Люди прийшли з українською символікою,  з прапорами та свічками. Демонстрацію з усіх боків охороняли карабінери, ми йшли великою і красивою вулицею Умберто мовчки і сумно. Довкола стояли італійці і махали нам на знак привітання, навіть з балконів, прикладаючи руку до серця. Це було зворушливо до сліз. Не дозволяли лише промови. Я гордо несла прапор своєї рідної краіни  -  України!

Прийшовши на площу Плебішито (або Королівську площу) у центрі Неаполя, українці вишикувалися в дугу. Видовище було  величне.  Вже сутеніло, свічки в руках горіли вогнем в пам'ять загиблих від  російської агресії  Після  хвилини мовчання Роксолана знову перед нами вимовила чуттеві слова про минулий рік -  рік темряви, болю, сліз і боротьби за незалежність та цілісність держави.  З дев’ять років війни ми стали  міцнішими,за бетон і сталь, бо пам'ятаємо приклади незламності оборонців ДАПу та Азовсталі.

Потім пройшла фотосесія для кореспондентів, які йшли з нами до самої площі. Я познайомилася з організаторами цієї процесії та шкодую. що це не сталося раніше. Так багато заходів відбулося за цей рік. 

Українську громаду в Неаполі підтримує УГКЦ Неаполя (Українська греко-католицька церква), у  якій збираються українці на спільну молитву за перемогу українського народу над агресором та панахіду за всіх людей, які віддали життя за свободу та незалежність України. 

Така подія відбулася 24 лютого  зa участю священиків Неапольського Деканату та Генерального Консулу України у Неаполі. У маніфестації українців  брала участь громадська організація «Dateci Lе Ali» -

неапольська асоціація соціальної допомоги. А інформаційне агентство «Napoli Fanpage. It» показало свій репортаж з  міста події  на ТБ.

Так українці довели усьому світові, що вони незламні, вистоять і переможуть цю рашитську мерзоту!

З міста події репортаж Світлани Костюк

Read 91 times Last modified on Вівторок, 28 лютого 2023 22:22