Любов по-італійські

Rate this item
(1 Vote)

Ви помиляєтесь, якщо вважаєте, країною вічної любові Францію. Ні, ніжним французам далеко до палкого італійського кохання, яке народилося під спекотним сонцем цієї пристрасної країни.

То як же святкують День закоханих на батьківщині цього свята – в Італії?  Мене дуже зацікавило це питання. Адже  воно названо на честь Святого Валентина, і спочатку вважалося святом весни, яке вшановує Католицька церква.

В Італії  відзначають  цей день починаючи з 17 століття. Звідси він поширився по всій Європі і дійшов  до нашої країни. Такий римський священик справді існував і був канонізований.  Існує кілька версій:  за однією з них священик Валентин таємно вінчав легіонерів імператора Клавдія, незважаючи на заборону на їхній шлюб, для збереження військового духу. За це і був страчений.

Як правило, жителі країни, на території якої за переказами і народився святий Валентин, не втрачають нагоди широко святкувати 14 лютого. Проте їхні традиції  трохи змінилися за останні десятки років. За весь час існування Дня всіх закоханих ідеї італійців про те, як його зустріти, змінювалися не раз. На сьогоднішній день жителі Італії придержуються американських правил. День Святого Валентина відтепер святкують виключно закохані, а друзі та близькі подарунки не отримують. 

Увечері 14 лютого вам навряд чи вдасться знайти бодай одне вільне місце у міських кав'ярнях, кафе чи ресторанах: їх окупують парочки, яким не терпиться обмінятися презентами та порадувати один одного. Цього дня італійці вважають за краще дарувати своїм другим половинкам троянди, парфумерну воду та діаманти (це вже для «золотої» молоді). Однак найпопулярнішим подарунком, безперечно, залишаються квіти.

Я з подивом зазначила, що моє очікування свята Дня закоханих із рядами та колонами закоханих парочок із квітами та плюшевими іграшками не виправдалося.  Біля нашої комуни Муньяно  жодних плакатів із привітаннями не було.  Біля магазинів різнокольорові повітряні кульки не гуляли вітром. Лише зрідка вулицями були виставлені лоточки з сувенірами та квітами, які я й сфотографувала. У центрі міста я не була, мабуть, там увечері гуляли якісь там закохані парочки. У нас було тихо та спокійно.

Звичайно, торгові підприємства чекають на це свято. Продають багато квітів, особливо, троянд. А ще цей день в Італії звуть  «солодким». Шаленою популярністю користуються цукерки «Baci Perugina» (в перекладі -поцілунки), усередині яких знаходяться любовні послання. З  Італії ж і пішла традиція вішати  на огорожах  мостів  замочки з прикріпленими на них любовними зізнаннями.

Світлана Костюк, фото авторки

Read 333 times Last modified on Неділя, 19 лютого 2023 12:49