ШЕДЕВРИ АРХІТЕКТУРИ НЕАПОЛЮ - 2

Rate this item
(0 votes)

Італійці дуже люблять прикрашати свої дворики малими архітектурними формами на релігійну тему та просто для впорядкування ділянки. Це стосується і релігійних куточків прямо на вулиці будинку і всередині дворика.

На таку майстерню я й потрапила, гуляючи своїм районом Муньяно (Mugnano). Така собі пристойна ділянка, вся заставлена готовими виробами. Тут я познайомилася з власником майстерні «ARTE EDIL» Лучіо Далла (LUCIO DALLA). Дуже приємний у спілкуванні чоловік.  А дізнавшись, що я журналіст з України, перейнявся співчуттям і приклав руку до серця. Через мого невідлучного перекладача, сестру, розповів, що попит на малі архітектурні форми великий. Замовлення надходять як від власників кафе, церков, так і громадян міста. Робота кипить. Ми спостерігали за спритними працівниками майстерні і, звичайно, зробили фото на згадку. 

Різноманітність виробів зашкалює. Тут і античні римські постаті Венери, голови імператорів, фонтанчики,  вазони для квітів, які встановлюють біля кафе чи  для розділових смуг.  А також статуї на релігійні теми - Діви Марії, Ісуса Христа і Падре Піо в різних розмірах.

До речі, про ченця – стигматика  Падре  Піо. Він дуже славиться в Італії, особливо в Неаполі. Це була реальна людина зі світським ім'ям Франческо Форджоне. Народився в ХІХ  столітті в сім'ї селян у маленькому містечку Сан-Джованні-Ротондо. У 1916 році після військової служби він опинився в монастирі Св. Джованні Батіста. Знаменитий тим, що на його ребрах, руках і ногах проступили рубці-стигмати, що кровоточать у тих же місцях, що і у Христа на хресті, що в перекладі з грецької означає «мітки, рубці».

Так він провів у монастирі 50 років і ще за життя робив чудодійні вчинки. Зцілював хворих, був у двох місцях одночасно тощо. А рубці не гоїлися. Зрештою Ватикан після ретельного дослідження ран визнав їхнє божественне походження. Проте з погляду медицини та науки це явище немає пояснення досі.   Падре Піо  (Падре Пій)  прожив 81 рік і після смерті був зарахований до лику святих. У рідному місті встановлено пам'ятник та збудовано святилище з мощами святого Падре Пія.  Гробниця є скляною труною, яку возять для паломництва містами.

В Італії навіть є ТВ-канал його імені. де проходять служби та меси по всіх містах. Я дивилася його, там на ніч красиво читають одну і ту ж молитву, її так можна завчити напам'ять.

Ось як я з архітектури з'їхала на релігійну тему. Тут без цього не можливо. Але пам'ятники Падре Пію можна зустріти у всіх куточках. Я навіть не знаю, напевно, нарівні з пам'ятниками Ісусу Христу.

Світлана Костюк, фото авторки

Read 230 times Last modified on Неділя, 05 лютого 2023 15:23

Latest from
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435