Чим пахне мені моє місто? Домом...

Оцените материал
(1 Голосовать)

Кінець травня. За вікном –  буяє зелень, квітують дерева... Вчора побачила, що вже розквітла груша, день перед тим – у саду за будинком білими кетягами вкрилася черемшина. А серед охайно підстриженої  трави милують око різнобарвні тюльпани. Ловлю  себе на думці, що я це все бачу, але не відчуваю. 

Чого саме? Так, тут, у Таллінні, весна приходить набагато пізніше, аніж у Запоріжжі. В нас, напевно, вже й зав’язь на деревах наливається. Нікого не дивує +20 за Цельсієм. Куртки, чобітки і брюки всі змінили на літній одяг... А коли в нас косять траву, то весь мікрорайон наповнюється торохтінням косарок і пахощами свіжості... І коли дерева квітують – тонкий аромат навіть перемагає  звичні запахи промислового міста.

Не бачила я тут  акації. То й п’янкого, аж густого духмяного повітря, напевно, не відчувають місцеві... 

За вікном – майже казкові краєвиди: невисокі будиночки, доглянуті двори, підстрижені кущі й трава. Як і в нас, співають солов’ї – але в саду, за вікном. У центрі міста. Скажете – не схоже на центр столиці. Але це так! 

Вулиця Теллісківі - по-нашому Цегляна. Але тут майже немає цегляних чи кам’яних  будинків. Традиційно естонці зводили житло з дерева. І навіть зараз новобудови в центральній частині міста не мають бути вищими за три поверхи, а за стилем повинні вписуватися в архітектуру вулиці. Звісно, що можна відрізнити будинок, зведений сто років тому (хоч і дбайливо відреставрований), від сучасного, але минуле й сьогодення дуже гармонійно поєднані. 

Аби не складалося враження, що в Таллінні немає сучасних багатоповерхівок, скажу, що вони є, але не в цьому районі. Є тут величезні ділові й торгові  центри, міжнародні корпорації – та зводяться вони за межами міста з історичною забудовою.

На вулиці Теллісківі обабіч ростуть липи – зараз вони неймовірно красиві своїми зеленими кронами. Створюють затишок і, мабуть, пахнуть, коли квітують...

А мені ввижаються наші липи на проспекті Соборному в Запоріжжі. І я вже ніби вдихаю їх п’янкий аромат...

Мені бракує запаху рідного міста, цегляних будинків, широких вулиць, галасливих моїх земляків...  

Оксана Гладій, фото автора, Таллінн - Запоріжжя

Прочитано 39 раз Последнее изменение Воскресенье, 29 Май 2022 16:33

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435