Джазова співачка з Новоолексіївки

Оцените материал
(2 голосов)

У селі Нижнів на Прикарпатті зараз мешкає юна і вже знана в Україні джазова співачка – 14-річна Олена Герасимова з Волновахи. Дівчина прибула на Прикарпаття через російську агресію. Та попри вимушені поневіряння, Олена продовжує удосконалювати свої вокальні та музичні уміння, добре вчиться і мріє стати всесвітньо відомою. Про свою творчість та життєві перипетії джазова співачка разом зі своєю мамою розповіла нашій журналістці.

«Оленка співає, відколи навчилася говорити. Коли вперше показала свій талант, я вже й сказати не можу. Словом, співала вона завжди і всюди», – розповідає мама Тетяна Гоменюк.

У 2014 році родина Оленки змушена була переїхати з Донеччини у селище Новоолексіївка, що на Херсонщині. Тоді на Донбасі теж не давали людям життя російські найманці. На Херсонщині 7-річна дівчинка сама знайшла музичну школу, попросила маму записати її туди. Там сумлінно та старанно займалася вокалом і грою на фортепіано. Далі почалися численні виступи, концерти, конкурси, в яких Оленка Герасимова майже завжди перемагала, або здобувала призові місця.

Джазом дівчинка почала займатися з восьми років, але виконувала й класичні музичні та вокальні твори, українські народні та естрадні пісні.

«З 2015-го я виступила у понад двадцяти різноманітних конкурсах та концертах. Було й чимало міжнародних: у Фінляндії, Норвегії, Чехії. На цих творчих змаганнях я виступала онлайн. Але…добре виступала, бо здобувала призові місця та гран-прі. Виконувала зазвичай джазові композиції, бо для мене джаз – це відчуття світу, сповнене гармонії та імпровізації, де є впорядкованість і несподіванки», – каже юна співачка.

Мрій та планів у родини Оленки було чимало. Проте в їхнє життя вдруге увірвалася війна. Дівчинці з батьками довелося знову залишати дім і шукати прихистку в інших місцях рідної країни.

Опинилася Оленка спочатку в Івано-Франківську, де в її мами була знайома кримчанка, яка вже проживала тут кілька років. Але знайти житло в обласному центрі Прикарпаття родина не змогла. Один добрий місцевий мешканець запропонував вимушеним переселенцям свій будинок у селі Нижнів.

«Тут неймовірні люди: добрі, чуйні, співчутливі. Нам усі й завжди допомагали і допомагають. Зі староства нам допомогли з дровами, від сільської греко-католицької громади принесли продукти. До нас часто підходили незнайомі люди та запитували, чим і як можуть допомогти. За це ми дуже вдячні нашим вже добрим знайомим та приятелям з Нижнева і Тлумача», – продовжує мати співачки.

Оленка вже освоїлася в селі. Навчається дистанційно в 9 класі місцевого ліцею та закінчує навчання (теж дистанційно) в Новоолексіївській музичній школі. Їй подобаються українська й англійська мови і зарубіжна література. А ще вона любить собак і малювання.

Зараз юнка найбільше мріє про перемогу України у війні, щоби більше нічого подібного в рідній країні ніколи не було. Дівчина хоче закінчити школу, стати відомою співачкою та своїм голосом прославляти Україну.

Сабіна Ружицька

Прочитано 512 раз Последнее изменение Суббота, 14 Май 2022 20:19

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Другие материалы в этой категории: « Дві сторінки з «литовського щоденника»