Маестро

Оцените материал
(2 голосов)

Сьогодні красуня-філармонія виглядає напрочуд привітно, чекаючи запеклих меломанів на музичні гостини. Очолює "храм мистецтва"- Запорізьку обласну філармонію чарівна жінка, професіонал своєї справи, генеральна директорка, заслужена працівниця культури України, кавалер Ордену княгині Ольги» ІІІ ступеня Ірина Конарева. 

Серед розмаїття концертних програм у філармонії погляд з цікавістю зупиняється на яскравій афіші академічного симфонічного оркестру. А незабаром лункі дзвінки запросять вас у святу-святих-затишну світлину глядацької зали, завжди охайної, з привітними білетерами. Слухача зустрічає відкритий навстіж сценічний простір. А в різних «позах» застигли мовчазні музичні інструменти в чеканні тої хвилини, коли, нарешті, лагідні, теплі і такі рідні руки, обірвуть їх мовчанку.

І ось  з усіх куточків сцени, під аплодисменти, з’являються їх володарі – музиканти. І почався звуковий єралаш всього оркестру, лаштуючи таким чином пробне звучання інструментів до початку концертного старту. Нарешті – тиша. Її порушили глядацькі аплодисменти, зустрічаючи постійних ведучих філармонічних  вечорів – вишукано-елегантну Світлану Холод і її незмінного партнера-колегу Миколу Петюка – в традиційному концертному костюмі . Вони й повідають цікаві моменти творіння музичних опусів. Після представлення Диригента під гучні оплески зали матеріалізувався керманич симфонічного – Народний артист України Маестро Вячеслав Редя. Райдужна, щира посмішка осяває натхненне обличчя, широко розметані, наче крила,   руки з диригентською паличкою, наче єднають слухача зі сценічною аурою. 

Зала завмерла в чеканні дива… Звичайний ритуал вітання Метра з оркестром через потиск руки скрипачки-прими. Через поклони, віддавши шану глядачеві, Маестро миттєво повернувся лицем до оркестрантів. Рвучко здійняв над головою диригентський інструмент – чарівну паличку - і спалахнула музична феєрія!

Яка магнетична сила таїться в тендітній, скромній паличці, що владно підкоряє ціле сонмище оркестрового інструментарію з музикантами разом? У творчому натхненні вони спільно творять чарівні мелодії, котрі беруть в полон емоційним тремоло, даруючи нам безмежність насолоди. Паличка – це нерв, паличка – це ціла гама почуттів! Це – піано й форте! Це – стакато і легато! Це – алегро і крещендо з модерато!

І от ми вже мчимо на крилах фантастичної жар-птиці в екстазі захвату у хмарну височінь – до сонця, до місяця, на інші планети, в космічнії далі, у незвідане і таємниче. Зупинись мить дивосвіту, дай насолодитися! Та невблаганний фініш чекає на нас. Фінальні потужні акорди завершили це чудодійне музичне турне. 

Ми повернулись на грішну землю, в прозу земних реалій. А програма триває. На черзі інші оркестрові хіти – не менш цікаві й інтригуючі. За диригентським пультом – Маестро Вячеслав Редя! Людина непересічного таланту, він, по-праву, володіє титулом Метра в музично-симфонічній ієрархії. Він – душа і серце колективу однодумців. Невтомний шукач оригінальних творів, як класичних, так і сучасних оркестрових надбань. Незаперечний авторитет! Міцно і вдало тримає кермо художнього керівника і головного диригента вже три десятиліття поспіль. 

Симфонічний оркестр при ньому, посів найвищу ступінь визнання професіоналізму – академічний є одним з кращих серед своїх побратимів – симфоколективів на терені всієї України, бо щедро й радо дарує музичні шедеври своєму, фанатично відданому, слухачеві. Знову чутні ритмічні акорди. Музика продовжує творити свій вражаючий акомпанемент. Вона зігріває душу, наче бальзам цілющий, пожвавлює сердечний ритм, лишаючи в людини-слухача глибокий і незабутній слід-відраду. 

Ми вдячні оркестрантам за ці миттєвості блаженної нірвани! А відлуння мелодичні вже лунають, гуляючи по вулицях і площах міста. Злітає і стрімко мчить у чудодійному леті над іншими містами, селищами, над широкими ланами, річками, морями, океанами, шугаючи до самої синяви небес і поза хмари. Вона дарує нашому життю оптимізм, бадьорість, віру в краще. Достеменно  вже відомо, що першим у житті людини було не слово, а Її величність Музика! Тож співаймо їй Величну Оду!

Анатолій Галімон, заслужений діяч мистецтв України

Прочитано 2312 раз Последнее изменение Четверг, 08 Октябрь 2020 00:15

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435