Ірина Конарєва: «Коли звучить музика - життя наповнюється сенсом»

Оцените материал
(3 голосов)

Цю енергійну чарівну жінку з напрочуд світлою і приязною посмішкою добре знають на Запоріжжі. Вже чимало років вона опікується культурою і мистецтвом на різних рівнях і в різних іпостасях, але завжди, без винятку – талановито і натхненно. І ці епітети – не перебільшення, а лише реальна констатація фактів. А вони в тому, що для Ірини Едуардівни Конарєвої – генеральної директорки Запорізької обласної філармонії, заслуженої працівниці культури, її робота – то головна справа і душі, і життя. Музи і музика наповнюють його по вінця.

Тож не дивно, що в Міжнародний день музики саме до неї звернувся за інтерв’ю наш кореспондент. Розмовляли, мистецтво, яке є духовним рушієм розвитку нації, про музику і про культуру, про те, живить душу і наповнює життя сенсом.

Конарєва: Культура для мене - це головна духовна сила країни, яка концентрує соціальний досвід багатьох поколінь, дуже важлива частина повноцінного життя людини і потужна складова гармонізації суспільства в цілому. Культура - це запорука морального здоров'я всієї нації, джерело її натхнення. І чим раніше будуть визнані державою пріоритети розвитку такої важливої складової суспільства, тим більше шансів воно буде мати на шляху сталого розвитку.

Я підтримую прагнення Міністерства культури та інформаційної політики України зробити культурні досягнення нації доступними і зрозумілими для якомога більшої частини громадян, для чого розробити дорожню карту щодо підтримки культури, мистецтва та креативної економіки на державному рівні.

Вважаю за доцільне та необхідне удосконалення законодавства у сферах мистецтва та мистецької освіти. До слова, не розумію, чому і досі немає навіть проекту Закону України "Про філармонії", а він конче потрібен для нормального існування і розвитку цих установ, як епіцентрів культурного виховання, форпостів українського мистецтва та культури. Ми - нація допоки в нас є культура, допоки ми не тільки пишаємося сучасними досягненнями та іменами митців, а й пам'ятаємо про корифеїв українського культури минулого, про своє народне коріння. 

Принагідно нагадаю, що у розвинутих європейських країнах, США, Канаді класична музика серед інших напрямків мистецтва є королевою, а у нас поки що ні. Для прогресивних країн музика є не скільки частиною музичної культури - культури цивілізованої, скільки символом значущості цієї країни в світі. Бо економіки змінюються, політичні системи змінюються, але культура і музика – вічні, вони залишаються ознакою величі народу і країни! Беззаперечно, креативна індустрія - це дуже добре, вона часто є стимулом для артиста повною мірою втілювати свій талант на сцені, наповнює змістом сферу дозвілля, тобто, виконує властиві лише їй функції.  Але поряд з цим саме класичне музичне мистецтво - підгрунтя для процвітання. І саме зараз складається дуже важлива ситуація, коли від державного сектору, профільних фахівців та представників "серйозного" мистецтва залежить вектор подальшого розвитку країни.

Тому колектив нашої філармонії підтримує основні стратегічні напрямки розвитку культури, які нині запропоновані профільним міністерством. Зокрема, старт Всеукраїнського проекту "Мандруй Україною", визначення туристичних магнітів, серед яких повинні бути провідні установи мистецтва. Маємо надію на найшвидшу реалізацію програми культурних діалогів, масштабну реформу фінансування системи оплати праці працівників культури, яка повинна включати стимули для якісної роботи, передбачати взаємозв'язок між оплатою праці та продуктивністю діяльності закладу, кількістю пропозицій культурних послуг та попиту на їх отримання.

Розуміємо, що розвиток культури - не одномоментний процес, але дуже потрібний і конче важливий! Тільки поновивши систему цінностей, ми будемо мати надію на своє гідне місце в історії розвитку країни. Задля цього і працюють всі творчі колективи Запорізької обласної філармонії, яка вже понад 80 років зберігає та популяризує кращі світові шедеври класичного, сучасного мистецтва, естрадну творчість, українські пісенні традиції, пропагує музичні перлини козацького краю. 

Колектив філармонії - це плеяда талановитих музикантів, співаків, майстрів художнього слова, які кожен день дарують глядачам незабутні хвилини спілкування з прекрасним, вічним, неповторним мистецтвом, відкриваючи двері в прекрасний світ звуків і коливань струн душі. Творча діяльність філармонії завжди є насиченою і плідною: створюються якісні проєкти, втілюються у життя масштабні креативні постановки. Нам приємно, що запоріжці підтримують наші творчі проекти, про що свідчать аншлагові концерти й схвальні відгуки глядачів та провідних діячів культури та мистецтв України.

Сьогодні я хочу від імені колективу Запорізької обласної філармонії щиро привітати всіх з Міжнародним днем музики! Нехай завжди у вашому житті лунає музика з почуттями любові та ніжності, надихаючи на нові звершення! 

І пам'ятаємо: музика дарує насолоду, лікує душі та об'єднує світ. 

ІРИНА КОНАРЄВА

Прочитано 2055 раз Последнее изменение Среда, 30 Сентябрь 2020 23:54

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435