Благодійний фонд «Світ проти раку: місія і покликання

http://jerait.com

Щоб завтра Україна жила без раку, треба діяти сьогодні, - переконані засновники Українського благодійного фонду «Світ проти раку». І закликають всіх підтримати цю благородну і амбітну місію. В її основі – широке застосування новітніх технологій скринінгу, тобто такої стратегії в організації охорони здоров'я, яка дозволяє виявити захворювання на ранній стадії, коли його симптоми ще не проявилися. А це – головна запорука успішного лікування і психологічної реабілітації хворих на рак.

Зареєстрований Фонд «Світ проти раку» в перші дні війни. Бо, як показує досвід країн, що пережили збройні конфлікти, частота онкологічних захворювань після їх завершення, як правило, різко зростає. 

В Україні особливу проблему, на думку спеціалістів, може представляти рак шийки матки, причиною виникнення якого є інфекції вірусу папіломи людини, що передається статевим шляхом. Тож є пересторога, що багато українських жінок після початку воєнного конфлікту перебувають у групі ризику. Але цьому важкому захворюванню можна запобігти за допомогою ВПЛ-скринінгу. 

Тим більше, що в Запоріжжі вже є досвід організації масового скринінгу раку шийки матки методом самозабору (Self-sampling. Проводиться він за допомогою тесту Qvintip шведської компанії Aprovix, який є найоптимальнішим варіантом в умовах вимушеної масової міграції українців.

Важливо також, що цей метод дозволить провести масові обстеження жінок, біженців та переміщених осіб, які постраждали від військових дій, не відволікаючи для цього ресурси охорони здоров'я, оскільки обстежувані самі беруть матеріал для аналізу та відправляють його на дослідження. А одержавши результат, звертаються в разі необхідності для консультації чи лікування в профільні медичні установи.

Від початку війни Фонд «Світ проти раку» функціонував на власні кошти і безоплатно надавав людям діагностичні та лікувальні послуги в галузі онкології. Але, щоб розширити цю ефективну програму профілактики та скринінгу раку, зробити її загальнодоступною, ми сьогодні шукаємо партнерів в Україні, США, Канаді, Великій Британії та країнах Євросоюзу. Будемо також співпрацювати з неурядовими та офіційними державними організаціями, міжнародними фондами, з бізнесменами, політиками, журналістами, приватними благодійниками.

Плануємо представити проект онкологічного скринінгу в Україні в умовах війни міжнародним онкологічним товариствам ESMO, ESGO, ASCO, сподіваючись на їх участь та допомогу.

Безумовно, після перемоги нам доведеться вирішувати багато медичних проблем, у тому числі і в галузі онкології. Однак реалізація програми профілактики та скринінгу, яку розпочав наш Благодійний Фонд «Світ проти раку», значно полегшить їх вирішення. Ми переконані, що здатні збудувати в Україні світ, у якому рак можна попередити чи вилікувати. Щоб завтра Україна жила без раку, треба діяти сьогодні. Приєднуйтесь до нас! 

З питань співробітництва з Фондом звертатися через сайт, соціальні мережі Faceboock, Instagram та Linkedin, а також за телефонами Call-center медичного онкологічного центру Юліс +380 95 557 03 03.

Олексій Ковальов

експерт МОЗ України з онкології, завідувач кафедри онкології ДУ «ЗМАПО» доктор медичних наук, професор

http://jerait.com