Міжнародний фестиваль «в стінах срібного віку - 2016»

http://jerait.com

У затишному замковому містечку – Василівка - відбувся грандіозний поетично-пісенний фестиваль «В стінах срібного віку -2016». Фестивалю тільки три роки, але він має великий попит по числу учасників. Статус Міжнародного фестивалю розглядався ще з моменту проведення його у перший рік і тепер цей статус затверджений остаточно.

Неперевершена ідея засновника цього творчого проекту народилася у Дениса Філатова, поета, учасника Василівського поетичного об’єднання «Ліра». Це поетично-пісенне свято надало місту особливого колориту і доброго шанування для Запорізького краю. Садиба Попова, освячена віршами поетів і піснями сучасних авторів, приймала гостей різних країн: Біларусі, Ізраїля, Італії, Казахстану, Росії, США та представників із п’ятнадцяти містечок нашої рідної України.

Запорукою успіху буда підтримка народного депутата України Володимира Бандурова, депутатів обласної ради Сергія Грачьова і Катерини Луценко, глави Василівської районної адміністрації Валерія Кошеленко, голови районної ради Деніса Калиніна, голови міської ради Людмили Цибульняк. Партнерами фестивалю стала КУ «Василівська районна бібліотека для дорослих» (директор Валентина Усова), Василівський будинок культури (диретор Володимир Шаталінський) та підприємців міста і району: Віктора Бойченко та Віталія Щербака.

Відгук творчої міжнародної еліти подарував фестивалю прекрасного настрою і натхнення глядачеві у концертній залі будинку культури. Святкова зала палацу була переповнена. Атмосфера любові до рідного краю, до найкращого майбутнього, порозуміння одне одного у цьому складному світі, об’єднувало усіх одним бажанням миру між усіма людьми на планеті .

Члени журі у складі експертної комісії, серед якої були й журналісти, - Ірина Іванченко (Київ), Василій Крилатий (Василівка), Анна Лупінос (Запоріжжя), Денис Філатов (Василівка), Лорина Тесленко (Запоріжжя), Тетяна Богданова (Запоріжжя) були виснажені щабелем конкурсної творчості. Дуже високий рівень поезій та пісенного мистецтва ускладнював оцінювання конкурсного фестивалю. Однак висновки не затримали компетентне журі довго чекати. Серед 170 поетів і 30 пісенних авторів вокальних творів були визначені переможці фестивалю в номінації «Поезія» - три переможця з відзнакою фестивалю: Ніна Беланова і Людмила Некрасовська (м.Дніпр), а також запоріжанка Тетяна Осінь.

В номінації «Пісенне мистецтво» два переможця з відзнакою фестивалю: столичний птах Євген Орел (Київ) та Василівський соловей В’ячеслав Косов. Фестивалем були призначені інші звання лауреатів і дипломантів, але саме головне, що кульмінаційним трендом фестивалю стала поетична збірка, - Альманах-2016 «В стінах срібного віку», яка поповнить полиці бібліотек Запоріжжя і Василівки та інших міст України. Цей альманах є титанічною працею редактора поетичної збірки «В стінах срібного віку - 2016», запорізького поета, керівника літоб’єднання «Пошук» - Лорини Тесленко.

Особлива подяка організатору фестивалю «В стінах срібного віку -2016», голові експертної комісії фестивалю, поету Василю Крилатому (м.Василівка), який для проведення фестивалю присвятив багато терпіння і зусиль, і вони були виправдані глядачем, бурними оплесками, святою українською землею і Небом.

На останню мить констатації вимовляється одне єдине: віват фестивалю «В стінах срібного віку -2016»! Ми чекаємо нових учасників у наступному році для відкриття творчих імен, для ствердження любові і миру на рідних землях України, навколо неї і далеко за її межами.

Анастасія Вічуга

http://jerait.com