Гуманітарна акція для України

http://jerait.com

У прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ відбулась прес-конференція з нагоди визначної події для нашого міста та всієї України – приїзду до Запоріжжя 16 червня з одноденним візитом Державного Секретаря Ватикану Кардинала П‘єтро Паролін.

Проінформувати про план цього візиту, головні завдання та програму зустрічей до прес-центру завітали Ян Собіло, єпіскоп – помічник Харьківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, Олена Кулигіна - прес-секретар Римсько-Католицької Церкви в Україні, Владислав Мороко - директор Департаменту культури, туризму, національностей і релігій облдержадміністрації.

На початку прес-конференції Ян Собіло розповів, що високий гість відвідає Запоріжжя в рамках офіційного візиту до України, який триватиме з 15 по 20 червня 2016 року і має на меті висловити солідарність Папи Франциска з українським народом, який страждає від війни на сході. Протягом 5 днів Кардинал відвідає Запоріжжя, Київ та Львів, зустрінеться з Президентом України, представниками влади, ієрархами Католицької церкви, оголосить акцію Ватикану «Папа для України», представить Технічний Комітет акції, створений для моніторингу ситуації та розподілу благодійних коштів.

Перші офіційні зустрічі та заяви Кардинала П‘єтро Паролін, скеровані не лише до жителів регіону, але й для всієї України, відбудуться саме у Запоріжжі з нагоди призначення головою вищезгаданого комітету Його Преосвященства єпископа Яна Собіло.

У ході зустрічі гості розповіли, що акція має початок зі звернення єпископа Яна Собіло до Ватикану з наданням фото та відеодокументів як потерпають люди на окупованих територіях, де він особисто бував з гуманітарними місіями. У зв‘язку з чим Папа Франциск 3 квітня оголосив акцію по збору коштів для України. Так, в рамках спеціальної гуманітарної акції «Папа для України» 24 квітня, у день, коли католики святкують Паску, у всіх церквах Європи відбувся збір коштів на потреби постраждалих від війни в Україні без поділу щодо віри, конфесії чи етнічної приналежності. Перед усім, Святійший Отець пожертвував значний внесок особисто від себе.

Ян Собіло сподівається, що надалі ця акція переросте у довготривалий проект, в якому можуть взяти участь також і українські благодійники.

В рамках акції грошову допомогу може одержати любий мешканець, чиє становище викликає стурбованість. Перебуваючи у Запоріжжі, Держсекретар Святого Престолу зустрінеться із переселенцями та бідними людьми, якими опікується Санктуарій Бога Отця Милосердного, особисто вручить декрети на роботу Технічному Комітету, зустрінеться з Радою Церков та журналістами, відвідає один з проектів Карітасу. 

Олена Морозова, фото Світлани Костюк

http://jerait.com