Новації у питаннях співпраці преси і судових установ

http://jerait.com

У прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ відбувся круглий стіл для представників мас-медіа на тему «Взаємодія ЗМІ із судами. Сучасні моделі співпраці». Організаторами заходу виступили Проект USAID «Справедливе правосуддя», Спільний проект ЄС/РЄ «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», Консультативна місія Європейського Союзу.

З журналістами спілкувалися: Наталія Петрова, заступник керівника Проекту USAID «Справедливе правосуддя», Олександр Сасевич, суддя Львівського окружного адміністративного суду, Голова комітету Ради Суддів України з питань комунікації, Вінета Клейне, старший радник з питань стратегічних комунікацій Консультативної місії Європейського Союзу, Ольга Какауліна, представник прес-центру судової влади, Ольга Кузьміна, представник національної Школи суддів України.

Як зазначила Наталія Петрова зазначила, що метою проведення круглих столів-тренінгів, які проходять у багатьох містах України, є налагодження комунікації між судовою гілкою влади та пресою, встановлення зворотного зв’язку з представниками ЗМІ. 

Криза, що виникла в громадському суспільстві, викликала велику недовіру до українських судів, суддів та відповідно і до рішень, які ними приймаються. На фоні гучних резонансних процесів в країні ЗМІ не висвітлюються багаточисельні позитивні рішення судів, що сприяє формуванню негативної думки громадян.

Проведення соцопитування громадськості Фондом демократичних ініціатив у 2014 році продемонструвало, що ступінь недовіри до судів в Україні на критичному рівні, та у чотири рази більша у тих громадян, які ніколи не стикалися з судочинством. 

У зв’язку з ситуацією, що склалася, з метою відновлення довіри до судочинства, як розповів Олександр Сасевич, наприкінці 2014 року була затверджена стратегія розвитку судової гілки влади. Стратегією модулюється плідна співпраця преси і судових установ, які доцільно запровадити в Україні, налагодження належного інформування спільноти завдяки функціонуванню принципово нової структури – Прес Центру судової влади, фахівців по зв’язках з громадськістю та запровадження інституту суддів-речників. Що, в свою чергу, буде сприяти конструктивній співпраці журналістів з судами, полегшить роботу ЗМІ щодо висвітлення діяльності судів, підвищить фаховість підготовлених матеріалів.

На жаль, процес реформації не може бути дуже швидким, бо роками нічого не робилося. Але, завдяки співпраці журналістів та судових речників, люди мають одержувати неупереджену об’єктивну інформацію. 

Олена Морозова

http://jerait.com