Спорт – його життя і доля

http://jerait.com

Це – про нашого колегу, відомого запорізького спортивного журналіста та ще до того ж – і ювіляра - Аркадія Копеліовича. Долю свою він, можна сказати, обрав з дитинства. Разом з хлопчаками-однолітками пробирався через лаз в паркані стадіону «Локомотив», щоб подивитись гру корифеїв шкіряного м'яча перших повоєнних років. В 50-х роках став відданим уболівальником «Металурга».

Інженер за освітою (закінчив знамениту запорізьку «машинку») працював спочатку в ЗМКБ «Прогрес», та захоплення своє не покинув. Став ініціатором створення стенду «Футбол» і сам же наповнював його свіжою інформацією. Власне, це і були перші спортивні репортажі і коментарі Аркадія Копеліовича.

А далі сталося те, що й повинне було статися – він пішов у спортивну журналістику. Працював у газетах «Комсомолець Запоріжжя», «Индустриальное Запорожье», «Наш город», «Запорізька правда» (і понині веде там спортивну рубрику), співпрацював з центральними виданнями «Советский спорт», «Спортивна газета», щотижневик «Футбол-Хокей», редагував тижневик «Запорожье спортивное».

Член Національної спілки журналістів України, голова комісії «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху» Запорізького обласного відділення НОК України. Неодноразово був відзначений нагородами НОК України та Асоціації спортивних журналістів України, очолює обласний осередок цієї авторитетної спілки. Заслужений журналіст України.

Плідно працював у прес-службах баскетбольних клубів «Козачка-ЗАлК» і «Ферро-ЗНТУ», ФК «Металургі» і «Торпедо», волейбольного клубу ЗДІА, гандбольного жіночого клубу «Мотор», співпрацював з обласними Федераціями греко-римської боротьби, дзюдо, гандболу та футболу.

Аркадій Копеліович – автор численних популярних календарів-довідників з футболу, численних спортивних буклетів до змагань, що проходили на теренах Запорізької області з багатьох видів спорту.

Своєрідним святом для читачів та спортивних уболівальників став вихід з друку двох книг, які створених авторськими колективами на чолі з Аркадієм Копеліовичем. Це - «Звезды запорожского «Металлурга» та «Запорожский «Металлург»: хроника футбольных событий».

Нинішній ювілей він зустрічає, сповнений енергії, оптимізму, нових творчих задумів. Побажаймо ж нашому колезі наснаги, успіхів, здоров’я і довгої життєвої ниви!

Секретаріат ЗОО НСЖУ

http://jerait.com